ارائه بیش از ۱۶ هزار خدمت عمرانی به مددجویان فارس

مدیر کل کمیته امداد فارس گفت: در طرح ۳۵۰۰ واحدی مسکن محرومان تاکنون ۲ هزار خانوار موفق به اخذ پروانه ساخت و به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد فارس با اعلام اینکه در ۱۱ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۸۳۰ مورد خدمات عمرانی در دست اجرا و اقدام شده به مددجویان کمیته امداد فارس ارائه شده است، گفت: این خدمات با اعتبار ۷۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان و در سرفصل‌های احداث، تکمیل، خرید و تعمیر (کلی و جزئی) و اخذ معافیت انشعابات انجام شده است.

او یادآور شد: خدمات عمرانی مذکور شامل ۳۷۳۰ مورد احداث، خرید و تکمیل، ۲۴۵۰ مورد احداث فضا‌های جانبی (حمام و سرویس بهداشتی)، ۲۶۵۰ مورد اجرای سیستم لوله کشی گاز خانگی و ۳۰۰۰ مورد تعمیرات کلی و جزئی مسکن مددجویی شهری و روستایی و همچنین ۵۰۰۰ واحد معافیت انشعابات جهت مددجویان بوده است.

بذرافشان ادامه داد: در ۱۱ ماهه امسال تعداد ۳۲۸ خانوار تحت حمایت این نهاد مشمول واگذاری زمین رایگان جهت ساخت منزل مسکونی شدند. واگذاری زمین‌ها از طریق اداره راه و شهرسازی و خیران استان به مددجویان کمیته امداد واگذار شده است. در حال حاضر اخذ مجوز ساخت این واحد‌ها در حال پیگیری است و در صورت مشارکت خیران و سازمان‌های متولی، احداث این منازل آغاز می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد فارس تصریح کرد: در طرح ۳۵۰۰ واحدی مسکن محرومین که مرداد ماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهور و امضای تفاهم نامه با بنیاد مسکن صورت گرفت، تاکنون ۲۰۰۰ خانوار موفق به اخذ پروانه ساخت و به بانک‌های عامل معرفی شدند که از این تعداد ۱۷۳۰ خانوار عملیات اجرایی واحد خود را انجام و قسط اول معوض و بلاعوض را دریافت کردند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر