از کوتاهی مسئولان تا دلسردی مردم/ چه کسی باید پاسخ بدهد؟

امام جمعه کرج گفت: کوتاهی برخی از مسئولین در محرومیت‌زدایی موجب ناراحتی و دلسردی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، آیت الله حسینی همدانی، نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج به همراه فرماندار شهرستان تازه تأسیس چهارباغ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، شهردار، امام‌جمعه و جمعی از ائمه مساجد و مسئولان شهرستان چهارباغ از مناطق محروم ملک‌آباد، مهدی‌آباد، شهرک ابریشم و شهرک علوی شهرستان چهارباغ بازدید کرد.

طی این بازدید جمعی از اهالی مناطق محروم شهرستان چهارباغ با آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در مسجد جامع حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام مهدی‌آباد دیدار و گفت و گو کردند.

طی این دیدار که توسط قرارگاه مرکزی جهاد محرومیت‌زدایی استان البرز برنامه‌ریزی‌شده بود، اهالی فرصتی برای بیان دغدغه‌ها و مطالبات مناطق محروم مهدی‌آباد و ملک‌آباد پیدا کردند.

در این دیدار اهالی مناطق محروم شهرستان چهارباغ برقراری امنیت اجتماعی در محله، مبارزه با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی چون اعتیاد، جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، ساخت درمانگاه و داروخانه شبانه‌روزی، ساخت فضای سبز و زمین ورزشی را خواستار شدند.

آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه پس از شنیدن درد و دل برخی از نمایندگان اهالی مناطق محروم چهارباغ و ارائه گزارش توسط امام‌جمعه و ائمه مساجد شهرستان‌های چهارباغ، گفت: یکی از اهداف اولیه انقلاب اسلامی رفع محرومیت از اقشار محروم جامعه بود و از همان روزهای ابتدایی کمیته امداد تشکیل شد.

او بابیان این که کوتاهی برخی از مسئولین در محرومیت‌زدایی موجب ناراحتی و دلسردی می‌شود، افزود: بنا به تدبیر دستگاه قضایی ترک فعل هم یک جرم است و مسئولینی که در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند باید جواب پس دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر این که متأسفانه طی این سال‌ها برخی از دستگاه‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی بسیار ضعیف عمل کرده‌اند، گفت: این ضعف دستگاه‌ها باید جبران شود.

او با اشاره به برخی از مشکلات شهرک علوی مهدی‌آباد، افزود: متأسفانه بسیاری از خانه‌های این شهرک با ایراد سازه‌ای روبه‌رواست که باید با راهکارهایی چون تجمیع و نوسازی این شهرک را احیا کرد.

امام جمعه کرج با تأکید بر این که اگر مساجد در محلات محور باشند قسمتی از مشکلات محلات حل خواهد شد، گفت: اقامه نماز و عبادت تنها وظایف مسجد نیست و آموزش، تربیت، بهداشت و امثال‌ذلک نیز بخشی از وظایف مساجد است.

او با اشاره به فعالیت ۴۳ مسجد در شهرستان چهارباغ، افزود: اگر نیمی از این مساجد در حوزه‌های اجتماعی و بهداشتی فعال شوند قسمتی از مشکلات این شهرستان حل خواهد شد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به مشکلات امنیت اجتماعی در برخی از قسمت‌های شهرستان چهارباغ، گفت: تا فراهم شدن زیرساخت‌ها مساجد می‌توانند با استفاده از برخی داوطلبین محل «پلیس محله» را تشکیل دهند و در برخی از امور محله را مدیریت کنند.

او در خاتمه خطاب به اهالی مناطق آسیب پذیر شهرستان چهارباغ، افزود: بنده در نامه‌هایی جداگانه از سازمان‌ها و نهادهای مربوطه کمبودها و نواقص موجود را مطالبه خواهم کرد.

انتهای پیام/د.خ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر