دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

اقتصاد ما همچنان بر ریل سرمایه داری استوار است

رضایی گفت: سیاست ما دینی و مردمی شده در حالی که هنوز اقتصاد کشور دینی و مردمی نشده است،

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،  آیت الله علیرضا اعرافی،مدیر حوزه های علمیه در دیدار  محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام که عصر امروز در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، بر عملیاتی سازی تفاهم نامه حوزه‌های علمیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد و گفت: حوزه با تعمیق توجه به مسائل فرهنگی واجتماعی و دغدغه‌های نظام اسلامی به عنوان حوزه انقلابی ورود کرده و با ارتقای سطوح دغدغه مندی حوزویان نسبت به مسائل کشور، قوه مطالبه گری طلاب و روحانیون را نیز تقویت کرده است.


او با بیان این که برای نقاط تلاقی حوزه با بیرون ،دستیار ویژه‌ای تعریف شده است و حدود ۱۲ ستاد تخصصی در موضوعات اجتماعی و فرهنگی راه اندازی شده است،گفت: در برنامه پنج ساله و طرح آمایش حوزه‌های علمیه، بحث بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت طلاب و فضلای نخبه حوزه‌های علمیه و اخذ نظرات و دیدگاه‌های ایشان برجسته شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که در طرح آمایش حوزه، بالغ بر ۸۰ کارکرد حوزه و دایره ارتباط آن با نهاد‌های حاکمیتی ترسیم شده است، عنوان کرد: ۴۰۰ رشته و گرایش و مقطع در حوزه‌های علمیه ترسیم، سرفصل نویسی و منابع و متون آن آماده شده است؛ ثمرات جهش دانشی این رویکرد در یک دهه آینده نمود عینی خواهد یافت.

اقتصاد ما همچنان بر ریل سرمایه داری استوار است

محسن رضایی نیز در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت تفاهم نامه همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و حوزه‌های علمیه، درگیر کردن حوزویان با سطوح حکمرانی دینی را به نوعی ارتقای سطوح علمی و تقویت مطالبه گری توصیف کرد.

او در ادامه با بیان این که سیاست و دفاع ما دینی و مردمی شده در حالی که هنوز اقتصاد کشور دینی و مردمی نشده است، گفت: اقتصاد ما همچنان بر ریل سرمایه داری استوار بوده و رابطه بانک و صنعت با مردم کمرنگ است؛ اگر هم چون سیاست و دفاع در عرصه فرهنگ و اقتصاد به سمت مردمی سازی حرکت  و نقش خانواده و محلات را در این حوزه‌ها پررنگتر کنیم،شاهد تاثیرات فراوانی خواهیم بود.


دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تأکید بر ارائه الگو‌های شهرسازی بومی، توجه به حاشیه نشینی را مهم ارزیابی  و تصریح کرد: برآنیم تا با همکاری مجموعه‌های علمی کشور از جمله حوزه‌های علمیه، در سیاست‌های کلی برنامه هفتم، آینده نگری را تقویت کنیم و به متن مسائل روز و جاری کشور توجه روز افزونی داشته باشیم.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر