رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد؛

تحویل ۱۹ هزار قطعه زمین در روز شهید

اوحدی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار زمین برای ساخت مسکن ایثارگران اختصاص داده شده و در روز شهید به عزیزان واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست خبری تشریح عملکرد و تببین برنامه‌های سالروز شهدا امروز (سه شنبه ۱۲ اسفندماه) برگزار شد. سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه همین جلسه اظهار کرد: در روز‌های پایانی سال بخش عمده‌ای از وعده‌های خود را عملی کردیم و مهم‌ترین موضوعات نیز اقدامات انجام شده در حوزه خدمات درمانی است. 

وی افزود: تعداد مراکز درمانی بنیاد شهید از ۲ هزار عدد در خرداد ماه امروز به ۹ هزار مرکز درمانی رسیده است. به علاوه بیش از ۷۰ شعبه بیمه دی در شهرستان‌ها و ۴۵ میز خدمت بانک دی در شهرستان‌ها فعال شده‌اند که تا پایان سال به ۶۵ میز خواهند رسید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: جا دارد از دولت و مجلس تشکر کنم، چراکه دولت و مجلس عین بودجه پیشنهادی بنیاد شهید را مصوب کردند و امسال اولین سالی است که بودجه برابر نیاز‌های بنیاد تدوین شده است.

وی افزود: موضوع اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری که از اهمیت خاصی برخوردار است نیز مورد توجه ما بوده و براساس ماده ۲۱ قانون خدمات کشوری و با رایزنی با دولت، رئیس جمهور دستور بی سابقه‌ای دادند تا استخدام ۳۰ درصد از فرزندان شهدا و ایثارگران تا پایان سال جاری انجام شود.

اوحدی تصریح کرد: در جلسه‌ای با فراکسیون ایثارگران مجلس نیز مقرر شد که فرزندان شهدا و جانبازان تا سقف ۲۰ هزار نفر باید استخدام شوند. امروز بیش از ۷۰ مکاتبه از سوی بنیاد با دستگاه‌ها انجام شده و دو جلسه با سازمان سنجش داشتیم تا یک آزمون اختصاصی برای این افراد برگزار شود.

وی افزود:در صورتی که این آزمون به هر علتی به سال آینده موکول شود، این وعده را می‌دهیم که برگزاری این آزمون و استخدام فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد به زودی و در اسرع وقت بعد از شروع سال جدید انجام خواهد شد. در خصوص مصوبه مجلس درباره تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نیز امیدواریم دستگاه‌ها نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

وی بیان کرد: برای بنیاد شهید پسندیده نیست که پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی جامعه ایثارگر مشکل مسکن داشته باشند. به همین دلیل نیز ۲۹ سفر استانی را برای حل این موضوع داشتیم و بیش از ۷۰ هزار زمین برای مسکن تامین شد و این زمین‌ها در تملک بنیاد شهید هستند.

اوحدی گفت: تفاهم نامه‌ای با وزارت مسکن و شهرسازی داشتیم که بر اساس آن مقرر شد تا پایان سال ۹۹ اقدامات آماده سازی ۲۰ هزار زمین مورد نیاز ساخت مسکن انجام شود که در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار زمین برای ساخت مسکن ایثارگران آماده شده و در روز شهید به عزیزان واگذار می‌شود. امیدواریم آماده سازی باقی موارد نیز در روز‌های ابتدایی سال آینده و پیش از پایان این دوره انجام و تحویل شود.

وی افزود: امسال ۵۶ هزار پرونده در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید مطرح شده است و در سال ۹۸ کمیسیون پزشکی در تهران تنها دو روز در هفته برگزار می‌شد، اما امروز این کمیسیون ۶ روز در هفته و به صورت مستمر برگزار می‌شود. ۱۸ استان نیز دارای کمیسیون پزشکی هستند و مانند گذشته مجبور به مراجعه به تهران نیستند. برای بیش از ۶۰۰ نفر از عزیزان حاضر در سوریه نیز کمیسیون پزشکی اعزام کردیم. تا پایان سال نیز پیش بینی ما بررسی ۶۰ هزار پرونده کمیسیون خواهد بود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هفته گذشته سفری به منطقه زلزله زده سی سخت داشتیم که بر اساس مشاهدات بیش از ۴ هزار منزل آسیب دیدند و حدود ۱۳۰۰ خانه نیاز به بازسازی کامل دارند و از این تعداد ۳۱۷ خانه مربوط به جامعه ایثارگری بود. در این سفر ارائه وام ۳۰ میلیون تومانی بلاعوض به این عزیزان مصوب شد و همه این منازل تحت پوشش بیمه بودند که در حال شناسایی آن‌ها و پرداخت خسارت هستیم.

اوحدی با بیان اینکه ۵۹ طرح بنیاد شهید نیز هفته آینده توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود، گفت: ۹ پروژه مربوط به مراکز درمانی، افزودن ۳۲۰ تخت در بیمارستان خانم الانبیا، فاز دوم بیمارستان خاتم الانبیا در قالب بخش یاس و ۲۰ طرح در حوزه تولیدی و کشاورزی هفته آینده به مناسبت روز شهید افتتاح خواهند شد و رونمایی از سند ملی ایثار و شهادت نیز بر عهده بنیاد شهید قرار داده شد و سوم خرداد ماه رونمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: درباره شهدای منا سازمان حج و زیارت پیگیر مسائل این عزیزان است و همه شهدا و خانواده آن‌ها بر اساس قانون جامع خدمات ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید هستند و تفاوتی میان خانواده شهدای منا، سلامت، مدافعان حرم و ... وجود ندارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر