ادامه طرح نظارت از مراکز عرضه کننده گیاهان دارویی و عطاری در آبادان

کارشناسان معاونت غذا و دارو آبادان به صورت سر زده از چندین مراکز عرضه کننده گیاهان دارویی و عطاری‌ها در شهرستان آبادان بازرسی بعمل آوردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،زینب جوانمردی سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در ادامه بازرسی‌های مستمر کارشناسان معاونت غذا و دارو از چندین باب عطاری در شهرستان آبادان بازرسی بعمل آمد.

او افزود: این بازرسی توسط کارشناسان واحد نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان، به صورت کاملا سر زده انجام شد.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان یاد آور شد:طی بازرسی انجام شده، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم فروش دارو‌های گیاهی، پودر‌های گیاهی ترکیبی دست ساز، اصالت، سلامت کالا، عدم فروش کالای قاچاق و غیر مجاز و کنترل تاریخ انقضاءعرقیجات مورد بررسی قرار گرفت و با مشاهده موارد مغایر با دستورالعمل‌های بهداشتی و اقلام غیر مجاز در این اماکن، نکات لازم و ضروری تذکر داده شد.

جوانمردی  خاطرنشان کرد: عطاری‌ها به عنوان فروشندگان گیاهان دارویی صرفا مجاز به عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و مفرده و نیز عرضه عرقیات گیاهی دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو هستند و از همشهریان تقاضا دارد که فرآورده‌ها و دارو‌های گیاهی را فقط با تجویز پزشک، از داروخانه و تحت نظارت مسئول فنی داروساز تهیه کنند و از خرید محصولات قاچاق به دلیل ناخالصی‌ها موجود و ایجاد عوارض جبران ناپذیر خودداری کنند.

او تصریح کرد: در همین راستا شماره تلفن ۱۹۰ وزارت بهداشت و درمان آماده دریافت گزارشات و شکایات شهروندان گرامی است.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر