میراسماعیلی: برداشت‌های غلطی از رفع تعلیق جودوی ایران شد/ ملزم به رعایت منشور کمیته بین المللی المپیک هستیم

رئیس فدراسیون جودو درباره پرونده رفع تعلیق این رشته ورزشی توضیحاتی را مطرح کرد.

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودوی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص رای پرونده دادگاه حکمیت ورزش درباره ارجاع پرونده تعلیق فدراسیون جودوی ایران به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی بیان کرد:  این پرونده ابعاد گسترده‌ای دارد و متاسفانه برداشت هایی در این زمینه انجام شده که برخی‌ها با این اقدام، شرایط را به نفع خود بر می‌گردانند. من به همراه وکیل پرونده و مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان جلسه‌ای ۲ ساعته ترتیب دادیم و جزئيات پرونده را مطالعه کردیم.

او افزود: ما در دادگاه حکمیت ورزش ۲ پرونده داشتیم که یکی از آن‌ها متعلق به رای بدوی بود که توسط کمیته انضباطی صادر شد و روی آن شکایت کردیم و دیگری رای دائمی بود که شکایت دوممان را مطرح کردیم.

برای تعلیق جودوی ایران مدت زمان تعیین نخواهد شد 

او ادامه داد: شکایت اصلی که به تعلیق جودوی ایران داشتیم مربوط به رای کمیته انضباطی مبنی بر پیش شرط و تعلیق فدراسیون  به صورت نامحدود بود که توسط  دادگاه حکمیت ورزش باطل شد. حالا هم مدت زمانی برای تعلیق جودوی کشورمان اعلام نخواهد شد.

میراسماعیلی ادامه داد: پرونده به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو ارجاع داده می شود، اما دادگاه حکمیت ورزش به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو متذکر شده مدت یک سال و نیم از پرونده گذشته است. میزان جرم و محدودیت زمانی تعلیق جودو  به طور کلی در آیین‌نامه فدراسیون جهانی قید نشده و بر مبنای آن نباید به طور نامحدود جودوی ایران تعلیق شود. 

رای دادگاه عالی ورزش پیروزی بزرگی برای ورزش ایران است 

میراسماعیلی همچنین اظهار کرد: تصميم ‌گیری در خصوص پرونده شکایت جودو به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو ارجاع داده شده و همه چیز به رایزنی ما با فدراسیون جهانی وابسته است. این رای پیروزی بزرگی برای ما محسوب می شود چرا که اولین پرونده بین المللی است که در دادگاه حکمیت ورزش، ایران در آن برنده می شود. حقیقتا ضمن دفاع از حقانیت جودوی ایران رای بسیار بزرگ و جنجالی را پیروز شده ایم.


بیشتر بخوانید


برداشت‌های غلطی از رفع تعلیق جودوی کشورمان شد

او با اشاره به برداشت‌های مختلفی که از صدور رای دادگاه CAS، چه در داخل و یا در خارج کشور شده است، گفت: این افراد تکلیفشان مشخص است، اما باید دانست وضعیت جودوی ما به رایزنی هایمان در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون جودو وابسته است. خدا را شکر ارتباط شکل گرفته بسیار خوب بوده و همه چیز در این جلسه مشخص خواهد شد. 

میراسماعیلی: مدت زمانی برای تعلیق جودو اعلام نخواهد شد/ ملزم به رعایت منشور کمیته بین المللی المپیک هستیم

ملزم به رعایت قوانین IJF و کمیته بین المللی المپیک هستیم

رئیس فدراسیون جودو درباره الزام رعایت قوانین بین المللی توسط جودوی ایران بیان کرد: احترام به منشور حقوق بین المللی المپیک در واقع بیانیه فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران است. ما به همراه کمیته ملی المپیک و سایر فدراسیون‌ها اعلام کرده ایم به دلیل تعامل با فدراسیون جهانی رشته‌هایمان باید زیر نظر قانون رفتار کنیم. در کنار پایبندی به منشور بین المللی المپیک به اساسنامه فدراسیون جهانی جودو هم پایبند هستیم. 

او گفت: رای ۴۰ صفحه ای پرونده را با مطالعه بیشتر  به زودی منتشر می کنیم تا دوستان معاند داخلی که قصد دارند رفع تعلیق جودو را کم رنگ نشان دهند، با این اتفاق کاملا آشنا شوند. هنوز هم کمیته انضباطی فدراسیون جهانی در خصوص برگزاری جلسه، زمانی را مشخص نکرده است اما چیزی که مشخص است تعلیق دائمی جودوی ایران باطل شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
آقای میراسماعیلی ! چرا ردشکایت اول فدراسیون ایران تاکنون رسانه ای نشده بود ؟ اگر این نتیجه بنظر حضرتعالی برنده شدن است مردم و جامعه جودو قضاوت خواهند کرد !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
این میراسماعیلی مردم رو چی فرض کرده ؟!
Iran (Islamic Republic of)
سیاحی
۱۷:۱۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
خودت به خودت تبریک گفتی به هیاتهای جودوی استانها گفتی بهت تبریک بگن استوری گذاشتی که پیروز شدی اما حالا میگی :" برداشت‌های غلطی از رفع تعلیق جودوی ایران شد " عجب رویی داری بابا !
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر