توزیع میوه های تنظیم بازار از اواخر اسفند در فارس

فروش میوه شب عید در هفته پایانی اسفند ماه عملیاتی می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، وحید رضا محمود زاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، گفت: اظهاراتی مبنی براینکه فروش ویژه میوه شب عید از ۲۱ اسفند ماه آغاز می‌شود مطرح شده است و  تا زمانی که ستاد تنظیم بازار در این خصوص، نظر رسمی خود را اعلام نکند، قابل تایید نیست.


او، با اشاره به اینکه فروش میوه شب عید به طور قطع و یقین آغاز در هفته پایانی اسفند ماه عملیاتی می شود بیان کرد: اظهارات مسئولان کشوری درخصوص فروش از ۲۱ اسفند ماه بیشتر  بر این موضوع  است که آمادگی برای تامین و توزیع میوه شب عید وجود دارد و از این بابت جای نگرانی نیست.
 
محمود زاده، تصریح کرد: کارگروه تنظیم بازار استان فارس با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل تعاونی روستایی، سیب و پرتقال ایام پایانی سال را تامین و توزیع آن با هدف تنظیم بازار استان در هفته پایانی اسفند انجام می شود.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس ادامه داد: استان فارس سالانه توان تولید ۳۵۰ هزار تن پرتقال و ۳۴۰ هزار تن سیب را دارد که بیش از نیاز استان است، اما بخش قابل توجهی از آن در سایر ماه ها مصرف و برای ایجاد آرامش در روز‌های پایانی سال از دیگر ظرفیت‌های موجود برای تامین میوه مصرفی مردم استفاده می‌شود .
 
 صمد رنجبری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز، افزود:  رایزنی‌هایی برای تامین میوه شب عید از طریق استان‌های شمالی انجام شده که بر اساس اعلام نهاد‌های مسئول، قیمت مصوب خرید پرتقال از سرد خانه‌های شمال کشور ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو است  که اگر هزینه حمل و نقل و بسته بند‌ی برای انتقال به شیراز را هم روی آن اضافه کنیم قیمت پرتقال تنظیم بازار باید بین ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان باشد، هر چند قیمت نهایی به یارانه‌ای که برای آن در نظر گرفته می‌شود بستگی دارد.
 
 دبیر ستاد تنظیم بازار کشور اعلام کرده بود ۵۰۰ هزار تن پرتقال در شمال کشور و بیش از ۵۰۰ هزار تن سیب در انبار‌ها موجود است که علاوه بر تامین نیاز مردم در ایام نوروز، امکان صادرات آن‌ها هم وجود دارد.
 
انتهای پیام/ت
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر