رییس کل دادگستری استان قزوین:

شهروندان، حقوق عامه در معرض تضییع را درسامانه سجام اطلاع دهند

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: اگر شهروندان از حقوق عامه در حال تضییع مطلع هستند، آن را به صورت مستند از طریق سامانه سجام ارسال کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، حجت‌الاسلام قدرتی رییس کل دادگستری استان گفت: به منظور صیانت از حقوق عامه در استان اگر شهروندان از حقوق عامه در حال تضییع مطلع هستند، می‌توانند آن را به صورت مستند از طریق سامانه سجام ارسال کنند تا موضوع به دادسرا ارجاع و دادستان برای صیانت از آن اقدام کند و به این ترتیب احیای حقوق عامه را سرعت ببخشند.

حجت‌الاسلام قدرتی در ادامه با تاکید بر لزوم سلامت همکاران دستگاه قضا گفت: سلامت قوه قضاییه تضمین کننده سلامت تصمیمات و آراء و احکام قضایی است همچنین اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه دستگاه قضایی است که نباید مخدوش شود.

وی افزود: مراجعه قاضی به کارشناس و مشاوره با افراد متخصص، آگاه و صاحب تجربه نه تنها خلاف استقلال قضایی نیست بلکه در صدور رای متقن تاثیر بسزایی دارد.

حجت الاسلام قدرتی گفت: آمار‌های موجود نشان می‌دهد که زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌ها کاهش یافته، اما باز هم باید در این رابطه گام‌های جدی‌تر برداشته شود.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه بر لزوم توجه به ساز و کار مصالحه و انجام صلح و سازش نیز تأکید کرد و گفت: آن دسته از دعاوی مالی و خانوادگی که در شورای حل اختلاف و دادگاه‌ها با مصالحه قابل حل و فصل هستند باید از همین طریق به نتیجه برسند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر