پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه ساخت حوضچه تغلیظ پساب خمیرمایه و الکل رازی

رئیس اداره محیط زیست کارون گفت: ساخت حوضچه‌های تغلیظ پساب صنعتی این شرکت کلید خورد و در حال حاضر این روند به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عباس ظاهری رئیس اداره محیط زیست کارون گفت: با پیگیری‌های اداره محیط زیست شهرستان در خصوص روند پیشرفت حوضچه‌های تغلیظ پساب خمیرمایه و الکل رازی از سال ۹۷ تاکنون بعداز چندین نشست تخصصی برگزار و پیگیری‌های مستمر اداره محیط زیست شهرستان کارون از طریق مجاری قانونی از ابتدای امسال کلید ساخت حوضچه‌های این شرکت کلید خورد و در حال حاضر این روند به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

او افزود: مسئولان این شرکت تعهد دادند در نیمه اول سال ۱۴۰۰ این پروژه تکمیل و بوی حاصل از حوضچه‌ها پساب که یکی از معضلات محیط زیستی همیشه مورد بحث شهرستان اهواز و کارون بوده و شهروندان این دو شهرستان را آزار می‌دهد حل خواهد شد. این پروژه می‌تواند عملکرد مثبت این شرکت بعد از گذشت چندین سال در راستای برطرف کردن این مشکل باشد.

پساب شرکت خمیر مایه و الکل رازی در حال حاضر در محیطی به مساحت ۴۰ هکتار در ۸ حوضچه‌های تبخیری وارد شده که بعلت سنتی بودن این روش بوی این‌پساب در ایام شرجی و گرم سال علاوه بر محور ارتباطی اهواز - آبادان و شهرستان کارون بخش‌های از اهواز را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر