وقوع بیش از ۳۰۰ مورد خودزنی با ادعای نزاع

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۳۲۵ مورد خودزنی با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت، کشف و به مراجع قضایی اعلام شد.

دکتر ارتین کمالی مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۳۲۵ مورد خودزنی با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت کشف و به مراجع قضایی اعلام شد، بیان کرد: از این تعداد ۲۳۴ مرد و ۹۱ نفر زن بودند که با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت در مراکز پزشکی قانونی کشف و به مراجع قضایی اعلام شد.

او ادامه داد: خودزنی‌هایی شامل تصادفات ساختگی وبسیاری از موارد خودزنی که با ادعای نزاع و درگیری انجام می‌شود، از سوی کارشناسان با تجربه پزشکی قانونی قابل تشخیص است.

کمالی افزود: متأسفانه در سال‌های اخیر مواردی دیده شده است که فرد یا افرادی به قصد کلاهبرداری و گرفتن خسارت، با کمک شخص یا اشخاص دیگر صدماتی متعدد و نسبتاً شدید که حتی شامل شکستگی‌های استخوانی می‌شود در خود ایجاد می‌کنند که در بعضی موارد منجر به ایجاد نقص عضو‌های ماندگار در افراد می‌شود.

این مسئول قضایی ابراز داشت: این افراد با ادعای حدوث این آسیب‌ها و عوارض در سانحه تصادف (که ساختگی است) و یا با ادعای نزاع و درگیری به هدف دریافت دیه و جبران خسارت به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، در حالی که بسیاری از این صدمات ساختگی قابل تشخیص است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با تاکید بر اینکه در بسیاری از موارد کارشناسان خبره پزشکی قانونی قادر به تشخیص خودزنی از دیگرزنی هستند، تصریح کرد: افرادی که اقدام به خودزنی می‌کنند در بیشتر موارد نه تنها از آسیب رساندن به خود سودی نمی‌برند بلکه با مشکلات قانونی و قضایی نیز روبرو خواهند شد.

او گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش داشته است.
انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر