دولت جدید کویت سوگند یاد کرد

دولت جدید کویت پس از تایید و تصویب کابینه، در مقابل امیر این کشور سوگند یاد کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، دولت جدید کویت که اعضای آن روز گذشته از سوی امیر کویت تایید و تصویب شده بود، امروز (چهارشنبه) در مقابل شیخ «نواف الاحمد الجابر الصباح»، امیر کویت سوگند یاد کرد.

 امیر کویت دیروز (سه‌شنبه) در حکمی ترکیب کابینه ارائه شده از سوی «صباح الخالد الحمد الصباح»، نخست وزیر این کشور را تصویب کرد.

نخست وزیر کویت در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد، گفت: دو پست وزارتی جدید در کابینه ایجاد شده است که یکی وزیر مشاور در امور تقویت پاکدستی و صداقت و دیگری وزیر مشاور در امور مخابرات و فناوری اطلاعات است.

او افزود: مرحله پیش رو مستلزم تلاش و اتحاد هماهنگ برای مقابله با فساد اداری و مالی و ابزار‌های آن چه در دستگاه‌های دولتی و چه در خارج از آن است.

الحمد الصباح گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت زیرساخت‌های الکترونیکی را توسعه می‌دهد، امنیت سایبری را افزایش می‌دهد، خدمات الکترونیکی و هوشمند دولت را بهبود می‌بخشد و بخش ارتباطات از راه دور را توسعه می‌دهد.

خالد الصباح که در دهم نوامبر ۲۰۱۹ به عنوان نخست‌وزیر کویت انتخاب شد، پیش از آن به مدت هشت سال وزیر خارجه این کشور بود. کابینه وی در ۲۳ آذر ماه استعفای خود را تقدیم امیر کویت کرد و این استعفا پس از آن صورت گرفت که سه تن از نمایندگان پارلمان با حمایت ۳۶ عضو دیگر خواستار استیضاخ نخست‌وزیر شده بودند.

در بیست و چهارم ژانویه (پنجم بهمن ماه) امیر کویت با صدور فرمانی، صباح الخالد الحمد الصباح را مجددا به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب کرد.

نمایندگان مجلس کویت، نخست وزیر را به مخالفت با احکام قانون اساسی به هنگام تشکیل دولت و نیز مراعات نکردن گرایش‌های مجلس و طرفداری در مسئله انتخابات رئیس مجلس متهم کرده بودند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر