اولویت جدی کمیته امداد خراسان رضوی تهیه مسکن برای مددجویان است

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در سال ۱۴۰۰، برای کمیته امداد خراسان رضوی، مسکن دارشدن مددجویان در اولویت است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حبیب الله آسوده مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در جمع اصحاب رسانه گفت: ۱۲۴ هزار طرح اشتغال در کمیته امداد در خراسان رضوی اجرا شده است.

او با اشاره به اینکه ۱۱هزار و ۸۰۰ یتیم تحت پوشش در استان داریم، افزود: نزدیک به هزار و ۶۷۰ طرح اشتغال خودکفا شده و از تحت پوشش نهاد‌های حمایتی خارج شدند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: اولین سامانه ۳۱۲۸ راه اندازی شد که پاسخگوی مردم در سطح استان هستیم و تا کنون ۴هزار و ۷۹ تماس در حوزه‌های مختلف داشتیم.

آسوده بیان کرد: به منظور مردمی کردن کمیته امداد، ۴۸۹ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و هیئت امنای مساجد فعال هستند و از این میزان ۹۱ مرکز در حوزه جهیزیه، فرهنگی و قرآنی و ۳۹۸مورد حوزه عمومی محله است.


بیشتربخوانیداو با بیان اینکه۱۶۹ هزار خانواده معیشت بگیر داریم، تصریح کرد: ۳هزار دانشجو داریم و نزدیک ۲هزار و ۵۰۰ عدد تبلت و گوشی در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه حدود ۲۴ هزار مستاجر در سطح کمیته امداد استان داریم که ۱۲ هزار در سطح مشهد و ۱۲ هزار در سطح سایر شهرستان‌ها است، اظهار کرد: یکی از الویت‌های جدی ما در سال ۱۴۰۰ بحث مسکن دار شدن مددجویان است.

او افزود: در شهرک شهید باهنر ۱۰۰۰واحد در حال ساخت برای خانوار‌های تحت پوشش داریم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: طرح ولایت جهت افرادی که هم پدر و هم مادر آن‌ها فوت شده بودند بعلاوه برای ۴۳خانواده‌ای که ۳ یتیم به بالا دارند اجرا شد.

آسوده با اشاره به اهمیت وجود خیریه ها، بیان کرد: خیریه‌ها در نظام فکری کمیته امداد در حکم بازوان حمایتی هستند و ما با تمام آن‌ها تعامل می‌کنیم.

انتهای پیام//ف. ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر