محب: طالبان به هیچ اصلی پایبند نیست و تمام مناطق را به خط اول جنگ تبدیل کرده است

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان به هیچ اصلی پایبند نیست و تمام مناطق را به خط اول جنگ تبدیل کرده‌است.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان به هیچ اصلی پایبند نیست و تمام مناطق را به خط اول جنگ تبدیل کرده‌است.

مشاور امنیت ملی افغانستان اظهار داشت: طالبان شهروندان افغانستان را در مساجد، خانه‌ها و سرک‌ها مورد هدف قرار می‌دهند و تمامی بخش‌های کشور را خط اول جنگ ساخته‌اند.

مشاور امنیت ملی افزود: «جنگ در هر کشوری اصولی دارد، اما طالبان به هیچ اصلی وفادار نیستند. قوانین جنگ را قبول ندارند، در هر جای افغانستان، جوان، طفل و زن برایشان دشمن است و هر کس را ببینند فکر می‌کنند که کشتن‌شان روا است.»

محب اضافه کرد که گروه طالبان در میدان جنگ بیشتر از افراد ملکی به حیث سپر استفاده می‌کنند که این کار باعث خودداری دو هزار عملیات نیروی هوایی در سال گذشته شده است.

به گفته وی،‌ استفاده از افراد ملکی به حیث سپر باعث شده تا نیروهای امنیتی با دشواری روبرو شوند، زیرا این نیروها باید از یکسو با طالبان بجنگند و از سوی دیگر از افراد ملکی محافظت کنند.

محب بار دیگر جنگ جاری در افغانستان را نامشروع خواند و گفت: «بارها گفته شده که این جنگ هیچ مشروعیتی ندارد. به غیر از یک کشور که علمای آن این جنگ را مشروعیت داده‌اند، دیگر تمام کشورهای اسلامی گفته‌اند که این جنگ مشروعیت ندارد و این کار، مسلمان‌کشی، انسان‌کشی و آسیب‌رساندن به مردم است.»

وی در این باره به کشور خاصی اشاره نکرد، اما احتمالا منظور او علمای پاکستانی است.

مشاور امنیت ملی افغانستان همچنین اطمینان داد که نیروهای دولتی امنیت مردم را تامین کرده و از کشور دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر