شیوه زندگی سالم و خودمراقبتی توصیه پزشکان در دوران کرونا

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : به آحاد جامعه توصیه می‌شود که در این دوران کرونایی با توجه به کم‌تحرکی و محدودیت‌های ایجاد شده، شیوه زندگی سالم و خودمراقبتی را در پیش بگیرند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین بیگلری رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به بی‌تحرکی و چاقی دوران کرونا، گفت : با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا، در خانه ماندن، کم تحرکی، رژیم غذایی پرچرب و پرنمک شاهد افزایش وزن در بسیاری از افراد جامعه به‌خصوص دانش‌آموزان هستیم.

او ایجاد عوارضی همچون کبد چرب و چربی خون بالا و دیابت را از معضلات زندگی ماشینی ایجاد شده دانست و گفت : به آحاد جامعه توصیه می‌شود شیوه زندگی سالم و خودمراقبتی را در پیش بگیرند.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در وهله اول داشتن رژیم غذایی مناسب خیلی مهم است، باید از مصرف غذای پرچرب، فست‌فود‌ها و نمک‌ها تا حد امکان خودداری شود و برنامه‌ای با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای تحرک بدنی داشته باشیم.

او به موقع خوابیدن را برای حفظ سلامتی بدن خیلی مهم توصیف کرد و افزود: تعطیلات نوروز در پیش است حداقل برنامه‌ای برای فعالیت بدنی در حد یک ورزش سالم در برنامه روزانه خود داشته باشیم.

بیگلری گفت: بیش از یک‌سال است که با بحران کرونا مواجهه هستیم در این مدت بسیاری از مرگ‌ها در سایه کرونا به علت بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان بوده که بیشتر به رژیم غذایی نامناسب و نداشتن تحرک برمی‌گردد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر