حفاران غیر مجاز آثار تاریخی دستگیر شدند/کشف انواع مواد محترقه در لارستان

مهم‌ترین حوادث ۱۳ اسفندماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  مهم‌ترین حوادث امروز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

۶ میلیارد کالای قاچاق در یک منزل مسکونی

جانشین انتظامی استان فارس از کشف ۶ میلیارد کالای قاچاق در شهرستان کازرون خبر داد.

سردار یوسف ملک زاده اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان کازرون با اقدامات فنی و تخصصی از دپوی کالای قاچاق در یک منزل مسکونی واقع در یکی از روستا‌ها مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل، ۷ هزار و ۸۰ عدد کلاه و نقاب (آفتاب گیر) قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف کردند.

جانشین انتظامی استان فارس با بیان اینکه ارزش کالای قاچاق کشف شده برابر اعلام نظر کارشناسان ۶ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص یک متهم دستگیر و تحویل مرجع قضائی شد.

جاسازی ۵۳ کیلو حشیش زیر بار پیاز

با تلاش مأموران انتظامی شهرستان نی ریز ۵۳ کیلوگرم حشیش در بازرسی از یک خودرو وانت کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نی ریز اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان قصد دارند مقادیری مواد مخدر را از محور‌های مواصلاتی شهرستان انتقال دهند، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

سرهنگ سید محمد یوسفی افزود: در این راستا مأموران انتظامی با همکاری مأموران یگان تکاوری، یک دستگاه خودرو وانت حامل پیاز را متوقف و در بازرسی از آن ۵۳ کیلو حشیش که زیر بار جاسازی شده بود، کشف کردند.

او افزود: در این خصوص یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

۱۱۲ هزار نخ سیگار قاچاق در جهرم کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم از کشف ۱۱۲ هزار نخ سیگار و مقادیر زیادی کالای قاچاق دیگر به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ خسرو رزمجویی اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، ماموران انتظامی شهرستان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری یک دستگاه اتوبوس را در محور "لارستان – جهرم" شناسایی و جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

او اظهار کرد: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۱۱۲ هزار نخ سیگار، ۶ دستگاه توستر، ۷۲ بسته پودر نسکافه، ۱۲ بسته پودر نوشیدنی و ۲ دستگاه باند صوتی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم با اشاره به اینکه بنابر اعلام نظر کارشناسان ارزش تقریبی کالا‌های کشف شده یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

حفاران غیر مجاز آثار تاریخی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی سرچهان از شناسایی و دستگیری ۲ حفار غیر مجاز آثار تاریخی خبر داد.

سرهنگ محسن لشکری اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت حفاران غیر مجاز در یکی از مناطق این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

او ادامه داد: با تلاش مأموران انتظامی و عوامل میراث فرهنگی شهرستان سرچهان، در این راستا ۲ متهم که در حال حفاری غیر مجاز آثار تاریخی بودند، شناسایی و پس از اعزام به محل، توسط مأموران انتظامی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سرچهان گفت: متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

کشف انواع مواد محترقه در لارستان

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان از کشف یک هزار و ۷۳۴ عدد انواع مواد محترقه خبر داد.

سرهنگ داود امجدی گفت: مأموران انتظامی شهرستان از خبری مبنی بر تهیه و توزیع مواد محترقه در برخی از واحد‌های صنفی مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: پس از هماهنکی با مقام قضایی، مأموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از ۲ واحد صنفی، تعداد یک هزار و ۷۳۴ عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان با بیان اینکه در این خصوص ۲ متهم دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند، گفت: والدین در این روز‌های پایانی سال بر رفتار و عملکرد فرزندان خود نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند تا با یک غفلت و سهل انگاری، شاهد حوادث ناگوار و جبران ناپذیر نباشیم.

سارق سیم و کابل مخابرات روانه زندان شد

فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار از دستگیری یک سارق سیم و کابل‌های مخابرات با ۲۱ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ دوم لطف الله محمدی اظهار داشت: پس از وقوع چند فقره سرقت سیم و کابل‌های مخابرات در سطح شهر و ادارات دولتی، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

او تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس و بکارگیری گشت‌های محسوس و نامحسوس، در این خصوص یکی از سارقان سابقه دار شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به ۲۱ فقره سرقت سیم و کابل‌های مخابرات در محدوده شهر کوه چنار اعتراف کرد.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه در این راستا سارق پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد، افزود: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت افراد مخل نظم و امنیت، موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در آباده 

فرمانده انتظامی شهرستان آباده گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مخلان نظم وامنیت در سطح این شهرستان اجرا شد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی بیان کرد: اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، مخلان نظم و امنیت وپاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر و جرم خیز با بهره گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی طی دو هفته اخیر در سطح شهرستان اجرا شد.

او افزود: در این طرح ماموران با شناسایی منازل، پاتوق‌ها و محل‌های فعالیت خرده فروشان و همچنین کنترل محور‌های مواصلاتی، موفق شدند ۱۸ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک، ۱۰ گرم هروئین و ۱۵ گرم شیشه کشف و ۱۳ قاچاقچی، معتاد و خرده فروش مواد مخدر را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان آباده گفت: توقیف ۱۶ دستگاه خودرو و ۱۲ دستگاه موتور‌سیکلت مزاحم و متخلف، کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه دوچرخه مسروقه، دستگیری ۲۶ سارق و کشف ۲۲ فقره انواع سرقت از آنان از دیگر نتایج مهم اجرای این طرح بود.

سرهنگ مسعودی تأکید کرد: اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان، موجب رضایتمندی شهروندان شده است و برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

او در پایان ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

لوازم خانگی قاچاق در مرودشت

ماموران پلیس آگاهی شهرستان مرودشت یک محموله لوازم خانگی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان هنگام گشت زنی در سطح محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه خودرو وانت مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ فرشید زینلی افزود: در بررسی‌های لازم مشخص شد این خودرو حامل تعدادی لوازم خانگی قاچاق و فاقد مدارک قانونی شامل ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی، قهوه ساز، جارو برقی و سایر اقلام است.

وی با اشاره به اینکه ارزش محموله قاچاق طبق نظر کارشناسان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص ۲ متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

توقیف موتورسیکلت قاچاق در اِوز 

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان اوز از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ دوم علی هوشیار اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان در بازرسی از یک منزل مسکونی موفق به کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق و فاقد مدارک قانونی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اوز با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش کالای قاچاق مکشوفه ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گقت: دراین خصوص یک متهم دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

دستگیری ۱۴ سارق در خرم بید

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان خرم بید از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری ۱۴ سارق خبر داد.

سرهنگ دوم سید رحمان هاشمی گفت: در جهت برقراری نظم وبالا بردن امنیت اجتماعی و کاهش جرائم، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی توسط کارکنان انتظامی شهرستان خرم بید طی دو هفته اخیر اجرایی شد.

او با بیان اینکه در این راستا ۱۴ سارق دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شدند، افزود: در بازرسی از مخفیگاه این سارقان مقادیر زیادی انواع اموال مسروقه کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان خرم بید ادامه داد: همچنین با اجرای طرح جمع آوری معتادان پرخطر، ۱۹ نفر از معتادان متجاهر از سطح شهرستان جمع آوری و جهت بهبود وضعیت به مرکز بازپروری تحویل داده شدند.

سرهنگ هاشمی گفت: در این خصوص ۱۵ خرده فروش مواد مخدر و ۶ قاچاقچی دستگیر و مقادیر زیادی انواع مواد مخدر کشف شد.

او ضمن تقدیر و تشکر از همکاری شهروندان با نیروی انتظامی در اجرای طرح‌های انتظامی، افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف خودرو سرقتی در سپیدان

فرمانده انتظامی سپیدان از کشف یک دستگاه خودرو کامیون سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار بیان کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در شهرستان شیراز و متواری شدن سارقان به همراه وسیله نقلیه سرقتی به سمت شهرستان سپیدان، موضوع شناسایی و دستگیری آنان به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

او افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، مأموران انتظامی پاسگاه "همایجان" موفق شدند خودرو سرقتی را به صورت رها شده در اطراف این شهرستان کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان سپیدان با اشاره به تحویل خودرو مسروقه به مالباخته، گفت: شناسایی و دستگیری عامل وقوع این سرقت در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر