مدیر کل آموزش و پرورش فارس:

تقویت هویت کودکان و دانش آموزان مانع از مهاجرت نخبگان خواهد شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اگر هویت ایرانی اسلامی کودکان و دانش آموزان تقویت شود ضمن کمک به توسعه علمی کشور، مانع از مهاجرت نخبگان نیز خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، فرهاد اسماعیلی در جلسه با اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در شیراز، گفت: تجربه اجرای موفق شهاب در راستای شناسایی و هدایت استعداد‌های دانش آموزان در استان فارس، ما را نسبت به اجرای طرح و برنامه‌های دیگر امیدوار کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: در بحث شهاب دغدغه ما نسبت به نگهداشت دانش آموزان بود که پس از بررسی‌ها و مطالعات گسترده وزمان بر در این حوزه، به راهکار‌هایی رسیدیم که بسیار موثر بود.

او گفت: بر این باوریم که اگر هویت کودکان و دانش آموزان تقویت شود از مهاجرت بسیاری از نخبگان جلوگیری خواهد شد و این امر کمک شایانی به توسعه علمی کشور خواهد کرد.

اسماعیلی گفت: دغدغه ما نسبت به مساله هویت دانش آموزان باعث شد، دبیرخانه‌ای در بحث مبانی هویتی با همکاری حوزه علمیه و توجه ویژه امام جمعه شیراز که اعتقاد ویژه‌ای به این مساله داشتند امسال تشکیل شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:در بحث تقویت و احیای هویت ایرانی اسلامی باید همه نهاد‌ها و اقشار، خصوصا نخبگان علمی جامعه و اساتید حوزه‌ی علمیه و فرهنگیان دست به دست هم دهند تا موفقیت حاصل شود.

او گفت: باتوجه به میزبانی استان فارس در همایش ملی کودکان ایرانی اسلامی این انتظار وجود دارد که همه فرهنگیان فارس دست به دست هم دهند و در این مساله به مانند همایش ملی آموزش در دوران کرونا یکدل و دغدغه مندانه ظاهر شوند.

اسماعیلی گفت: با هدف ایجاد هویتی منسجم و عمیق در کودکان پیش دبستانی و دبستان این همایش را پذیرفتیم، چرا که اساس شکل گیری هویت در این دوران است و از این طریق میتوانیم فرزندان خود را نسبت به تمدن تاریخی و ریشه دار خود آگاه کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر