نتیجه نشست وزرای اوپک‌پلاس؛

تولید کنونی ۱۸ عضو اوپک‌پلاس در آوریل ۲۰۲۱ ثابت می‌ماند/ زنگنه: بازار نفت باثبات است

وزیر نفت پس از پایان چهاردهمین نشست وزرای نفت و انرژی اوپک‌پلاس، با مثبت ارزیابی کردن این نشست، گفت: وضع بازار هم‌اکنون باثبات است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بیژن زنگنه امشب (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) پس از پایان چهاردهمین نشست وزرای نفت و انرژی کشور‌های عضو و غیرعضو اوپک که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: امروز نسبت به جلسات قبل که معمولا طولانی می‌شد، نشست خوبی برگزار شد.

وی افزود: تصمیم اصلی این بود که عملا روسیه و قزاقستان در آوریل ۱۵۰ هزار بشکه به تولید روزانه خود اضافه می‌کنند و نشست بعدی اوپک‌پلاس نیز اول آوریل برگزار خواهد شد.

زنگنه گفت: بر اساس تصمیم نشست امروز، عربستان در ماه آوریل به کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای تولید خود ادامه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بازار در حال حاضر باثبات است.

 ۲۳ تولیدکننده عضو و غیرعضو سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس در چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی این ائتلاف از طریق ویدئوکنفرانس ضمن مستثنی کردن روسیه و قزاقستان همانند ماه‌های فوریه و مارس، با تداوم رقم کنونی کاهش تولید موافقت کردند.

روسیه و قزاقستان در نشست امروز این مجوز را گرفتند که مجموع تولید روزانه خود را در ماه آوریل ۲۰۲۱ روزانه ۱۵۰ هزار بشکه افزایش دهند، سهم روسیه از این مقدار افزایش تولید روزانه ۱۳۰ هزار بشکه و سهم قزاقستان ۲۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

با این تصمیم، مقدار کاهش تولید اعضای اوپک پلاس بر مبنای رقم کاهش تولید ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی، در ماه آوریل به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

عربستان همچنان به کاهش داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه‌ای خود در ماه آوریل ادامه می‌دهد.

اعضای اوپک پلاس همچنین در این نشست تصمیم گرفتند نشست وزارتی ماه آوریل این ائتلاف روز نخست همین ماه (۱۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) و نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کشور‌های عضو و غیرعضو اوپک پلاس (JMMC) ۳۱ مارس امسال (۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) برای بررسی تازه‌ترین تحولات برگزار شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: اوپک پلاس ، وزیر نفت
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر