طراوت باران در راه خراسان رضوی

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: از ساعات آینده و به تدریج بارش‌ها از نواحی غربی و شمالی استان آغاز می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، زهرا آهنگرزاده کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره ‌کل هواشناسی خراسان رضویگفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این استان تحت تاثیر جریان‌های ناپایدار جوی خواهد بود و از ساعات آینده و به تدریج بارشها از نواحی غربی و شمالی استان آغاز می شود.  

 

او افزود: در حال حاضر آسمان خراسان رضوی در بیشتر نقاط ابری و نیمه ابری همراه با وزش باد در برخی از مناطق استان است، ولی بعد از ظهر شاهد تقویت بارش‌ها در بیشتر نقاط استان خواهیم بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره ‌کل هواشناسی خراسان رضوی با استناد به پایش وضعیت جوی مبتنی بر تحلیل تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی ادامه داد: این بارش‌ها در ابتدای آغاز به فعالیت به شکل رگبار همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و با توجه به این که بیشتر بارش‌ها در نیمه شمالی و برخی نقاط غربی استان رخ خواهد داد احتمال آبگرفتگی در نقاط بسیار زیاد است.

آهنگرزاده بیان کرد:بر اساس این اطلاعات امروز و فردا در بیشتر نقاط استان شاهد افزایش سرعت باد خواهیم بود به طوری که در مناطق جنوبی و شرقی استان این وزش باد همراه با گرد و خاک شدید رخ خواهد داد و سرعت وزش باد می‌تواند به بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت هم برسد که این اتفاق، احتمال بروز خسارت در این مناطق را افزایش خواهد داد.

او تصریح کرد: پیش بینی می‌شود امشب و اوایل وقت فردا بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به شکل برف، کولاک برف و تشکیل مه خواهد بود و دمای هوا به صورت موقت بین پنج تا هشت درجه در خراسان رضوی کاهش خواهد داشت به طوری که در نیمه شمالی استان بیشترین کاهش دما وجود دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره ‌کل هواشناسی خراسان رضوی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بارش‌های پراکنده در شمال غرب خراسان رضوی گزارش شده است. همچنین بیشترین مقدار سرعت باد در سرخس با ۶۸ کیلومتر در ساعت رخ داده است.

آهنگرزاده اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته قوچان با سه درجه زیر صفر و تایباد با ۲۵ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های استان بوده اند و شهر مشهد نیز بین پنج تا ۲۲ درجه سانتیگراد در نوسان دمایی بوده است.

 

انتهای پیام// م.ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر