بهسازی سالن‌های ورزشی برای کم‌توانان جسمی‌حرکتی

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: سالن‌های ورزشی شهرداری شیراز برای کم‌توانان جسمی‌حرکتی مناسب‌سازی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مرتضی جعفری معاون شهردارگفت: بهسازی و مناسب‌سازی سالن‌ها و مراکز ورزشی شهرداری برای تردد جانبازان و دیگر شهروندان کم‌توان جسمی و حرکتی به انجام رسید.

او بیان کرد: با رویکرد عدالت‌محوری و بسترسازی برای دسترسی آسان همه شهروندان به مراکز ورزشی، تا کنون مسیر تردد و ورود و خروج سالن‌های شهید شیرعلی سلطانی، تلاش و سالن غیرتوپی شهید طباطبایی بهسازی شده است.

جعفری با اشاره به شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن که موجب تعطیلی چند ماهه مراکز فرهنگی و ورزشی شد، بیان داشت: مواجهه با همه‌گیری کرونا تجربه‌ای جدید برای مدیریت شهری در تمام جهان بود و سازمان فرهنگی شهرداری شیراز نیز ازین قاعده مستثنا نبود، این نهاد نیز تلاش کرد از این تهدید به عنوان فرصت استفاده کند و در مدت تعطیلی به مسائل زیرساختی بپردازد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، بهسازی سالن‌های ورزشی، تولید نرم‌افزار ورزش همگانی، پیگیری و راه‌اندازی باشگاه ورزشی شهرداری شیراز، تدوین و انعقاد تفاهمنامه همکاری با هیات‌های مختلف ورزشی را از دیگر اقدامات در این دوران برشمرد.

او گفت: در جدیدترین رویداد ورزشی، پس از کسب عنوان شهر ملی دوچرخه توسط شیراز، تفاهمنامه همکاری مشترک با هیات دوچرخه‌سواری کشور منعقد شد، همچنین به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با هیات بسکتبال انتظار داریم در آینده، رویداد‌های ورزشی در سطح ملی و حتی بین‌المللی در شیراز برنامه‌ریزی و اجرا شود.

جعفری، همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگی شهرداری شیراز به عنوان ریاست کمیته ورزش کلان‌شهر‌ها با فدراسیون هاکی اشاره و بیان کرد: از آنجا که ورزش هاکی ریشه در آیین‌های سنتی ایرانیان دارد، مهم‌ترین دستاورد این تفاهم‌نامه می‌تواند تجهیز برخی سالن‌های ورزشی شهرداری شیراز به امکانات مناسب برای اجرای این ورزش باشد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر