علی‌نژاد: وزارت ورزش و جوانان، عملکرد فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی را نظارت می‌کند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: در ابعاد قهرمانی و همگانی باید فدراسیون کار‌های بیشتری انجام دهد.

به گزارش  گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درحاشیه انتخابات فدراسیون اتومبیلرانی، اظهار داشت: این فدراسیون ١٣ ماه سرپرست داشت و ٣ نفر در طول این مدت به عنوان سرپرست در این فدراسیون مشغول به کار شدند.

او توضیح داد: در مجمع قبلی نظراتم را اعلام کردم که در ابعاد قهرمانی و همگانی باید کار‌های بیشتری انجام شود چرا که ظرفیت فدراسیون بالاتر از چیزی است که انجام شده است.

وی با تاکید بر اتحاد و همدلی برای توسعه این رشته یادآورشد: رقابت‌های قبل از انتخابات تمام شد و اگر اعضای خانواده کنار هم قرار نگیرند موفقیت حاصل نمی‌شود.

معاون وزبر ورزش و جوانان با اشاره به حواشی پیرامون این فدراسیون تصریح کرد: وزارت ورزش به عملکرد فدراسیون نظارت خواهد داشت و نباید حاشیه‌های قبلی نباید تکرار شود.

او یادآورشد: بحث آموزش خیلی مهم است. از ظرفیت‌های بین المللی باید بیشتر استفاده کنیم و تور‌های متعددی در ایران برگزار شود. موتور این فدراسیون باید با قدرت بیشتری کار کند.

علی‌نژاد در حاشیه انتخابات فدراسیون، گفت: امروز انتخابات را توانستیم برگزار کنیم که انتخابات بسیار نزدیک بود و به دور دوم کشیده شد. من قبلا در مجمع سالیانه گفته بودم ظرفیت‌های این رشته مغفول مانده و از قوه به فعل تبدیل نشده که امیدوارم این کار را انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: این رشته در بُعد همگانی با آحاد مردم سر و کار دارد و در ورزش قهرمانی هم می‌تواند علاوه بر کسب مدال، درآمدزایی کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین خاطر نشان کرد: رشته اتومبیلرانی و موتورسواری هم ابعاد قهرمانی و هم حرفه‌ای دارد. با برنامه‌ریزی بهتر امیدوارم شاهد روز‌های خوب برای این رشته باشیم.

علی نژاد همچنین درباره اینکه برخی نامزد‌ها خود را نماینده وزارت ورزش معرفی می‌کنند، تصریح کرد: من در ابتدای جلسه قبل از صحبت‌های نامزد‌ها تاکید کردم که کاندیدا‌هایی نداشتیم و هر کسی خودش را منتسب کرده این طور نیست. صحبت‌هایی شنیدیم و تعدادی از نامزد‌ها این موضوع را مطرح کردند، ما هم گفتیم فقط به دنبال برگزاری سلامت مجمع هستیم و نامزدی نداشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که سال ۹۹ را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان کرد: سال ۹۹ ویژه بود، به خاطر کرونا نمی‌توان آن را با هیچ سالی مقایسه کرد. ورزش ما در بعد همگانی و قهرمانی آسیب جدی دید، اما تلاش کردیم این آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ادامه داد: در بُعد همگانی با هماهنگی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا شرایط بازگشایی باشگاه‌ها فراهم شد. روند بیمه‌های ورزشی افزایش خوبی داشت و نشان می‌داد مردم به ورزش بازگشته‌اند.

وی افزود: در بُعد قهرمانی هم بیش از ۲۰ لیگ قهرمانی را در رشته‌های مختلف برگزار و اردو‌ها را از شهریورماه آغاز کردیم تا برای کسب سهمیه و حضور در المپیک دچار مشکل نشویم.

علی نژاد ادامه داد: اینکه ورزش آسیب دید در آن شکی نیست، اما تلاش کردیم جبران شود و امیدوارم این شرایط را پشت سر بگذاریم و در ۶ ماه دوم بعد از واکسیناسیون شرایط خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر