حسان دیاب: لبنانی‌ها قادر به تحمل فشار‌های بیشتر نیستند

نخست وزیر موقت لبنان اعلام کرد مردم این کشور نمی‌توانند فشار‌های بیشتری را تحمل کنند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان نقل از الجزیره، حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در سخنانی اعلام کرد مردم لبنان تحمل فشار بیشتری را ندارند.

او همچنین گفت: هیچ اصلاحاتی در لبنان بدون دولت جدید به انجام نخواهد رسید.

حسان دیاب گفت: اگر عقب نشینی راه حلی برای تشکیل دولت لبنان است، پس من آماده هستم.

او در ادامه افزود: لبنان به حالت انفجار پس از فروپاشی رسیده و نگرانی‌ها از عدم حمایت آن از خطرات وجود دارد.

پیشتر نماینده پارلمان لبنان در سخنانی گفته بود موضع حزب‌الله تسهیل در تشکیل دولت است. شیخ «حسن عز الدین»،

در پاسخ به سوالی درباره تشکیل دولت جدید لبنان و نقش حزب الله برای کمک به پروسه سیاسی در این کشور تاکید کرد: حزب الله در این چارچوب نقش معمول، منطقی و موضوعی خود را دنبال می‌کند و در این راستا، هر کجا فرصتی برای از بین بردن موانع و چالش‌ها بیابد، کوتاهی نمی‌کند. در حقیقت موضع حزب الله همان است که از ابتدا بود، یعنی تسهیل کننده تشکیل دولت، لذا همواره همه نیرو‌ها و جریان‌ها را بدون استثنا دعوت می‌کند، تا همه نیرو‌ها و جریان‌ها به خاطر منافع ملی از منافع گروهی و شخصی چشم پوشی کنند.

وی ضمن ابراز امیدواری برای تشکیل دولت جدید در آینده نزدیک بر تفام همه جریان‌های سیاسی برای تشکیل دولت جدی تاکید کرد و گفت: تنها راه گذر از این بحران و مشکلات توافق لبنانی‌ها در داخل است، به نظرم این چیزی است که کشور‌های عربی و غربی و اروپایی نیز خواهان آن هستند و از آن حمایت می‌کنند و از هر توافقی که بین لبنانی‌ها حاصل شود، حمایت می‌کنند.

این مقام حزب الله درباره موضع جمهوری اسلامی در مورد تشکیل دولت در لبنان گفت: در واقع، جمهوری اسلامی لبنانی‌ها را در بیش از یک مرحله و بحران، چه در رابطه با بحران‌هایی که لبنان از آن عبور و چه در زمینه کمک‌هایی که به لبنان کرده، مانند آنچه در جنگ ۲۰۰۶ پس از تخریب گسترده رخ داده بود، لبنانی‌ها را عادت داده بود که در امور داخلی آن‌ها دخالت نکند، در عین حال به نیرو‌های سیاسی حاضر در صحنه سیاسی ایمان و باور داشت و سرانجام اینکه همواره حسن نیت و تمایل خود را برای دراز کردن دست کمک و یاری غیرمشروط به لبنان ابراز کرده بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر