ماجرای مکان های عجیب و غریبی که مسئولان دکل های 5G را در آن ها پنهان می‌کنند

مسئولان در کشورهای خارجی، برای زیباسازی فضای شهری و پنهان ماندن آنتن‌های 5g از دید مردم، دست به ابتکار جالبی زدند.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر در برخی از شهر‌های آریزونا رانندگی کرده باشید، ممکن است در حاشیه جاده متوجه برخی از کاکتوس‌های بزرگ با قد تقریبی ۲ فوت شده باشید. اما جالب است بدانید، این کاکتوس‌ها گیاهان واقعی نیستند. در واقع آن‌ها برای پوشاندن آنتن‌های 4G LTE  ساخته شده اند و در داخل کاکتوس‌های جعلی، تجهیزات رادیویی جایگذاری شده است.

ایده این است که با تغییر شکل دادن آن‌ها به شکل گیاهان و ساختار‌های منطقه‌ای، چرخ دنده‌ها با هم مخلوط می‌شوند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برج‌های سلولی، ظاهری زشت دارند و ظاهر محیط را خراب می‌کنند.

لامپ‌های هوشمند خیابان، برج‌های ۵G را در برخی کشور‌ها پنهان می‌کنند

گزارش‌ها حاکی از آن است که، برج‌های ۴G در آمریکا به پوشش گیاهی مبدل شده اند، به نحوی که درختان نخل در جنوب، همیشه سبز در شمال شرقی و کاکتوس در غرب، این پوشش را ایجاد کرده‌اند.

مخفی کردن آنتن‌های شبکه 5G

البته برخی از سایت‌های ۴G هم با پوشش برج‌های ناقوس کلیسا، بنا‌های تاریخی و برج‌های آب مخفی شده‌اند. برای استفاده از برج‌های ۵G، شهر‌ها باید روش دیگری برای گریز پیدا کنند. به این دلیل که سیگنال‌های باند بالا mmWave ۵G، به راحتی توسط ساختار‌ها مسدود می‌شوند. اشیا چوبی، برخی مواد و حتی برگ‌ها، می‌توانند جلوی پیشرفت سیگنال‌های mmWave ۵G با باند بالا را بگیرند.

از آنجا که سیگنال‌های باند بلند ۵G فقط در مسافت‌های کوتاه می‌توانند حرکت کنند، برج‌های ۵G باید با فاصله‌ای چند صد فوتی و حتی نزدیکتر قرار بگیرند و آنتن‌ها باید در معرض دید سیگنال‌های ۵G قرار بگیرند. با این حساب دیگر پنهان کردن آن‌ها در کاکتوس‌ها به میزان کافی موثر نخواهند بود؛ بنابراین برای سایت‌های ۵G، برخی از شهر‌ها تجهیزات را در چراغ‌های راهنمایی خیابان پنهان می‌کنند.

کیت نیدرر، هماهنگ کننده سیاست‌های مخابراتی برای اسکاتسدیل می‌گوید: "طراحی برای نصب ۵G مهم خواهد بود، اما بیشتر از کاکتوس‌ها روی چراغ‌های خیابان تمرکز خواهیم کرد. در اسکاتسدیل زیبایی شناسی بسیار مهم است. هر خیابان دارای تم‌ها و چراغ‌های مختلف و متفاوتی است. ما می‌خواهیم آن‌ها تا آن جا که ممکن است با هم ترکیب شوند و برجسته نباشند. اما برخلاف ۴G LTE فناوری ۵G باید در فضای باز باشد و در معرض دید قرار گیرد.


بیشتر بخوانید:


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: فناوری جدید ، شبکه 5G
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر