ممنوعیت واگذاری هر گونه انشعاب برق به باغ شهر‌های غیرمجاز

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در بازدید میدانی از اراضی اطراف شیراز بر ممنوعیت واگذاری هر گونه انشعاب برق به باغ شهر‌های غیر مجاز تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سید مصطفی بحرینی در بازدید میدانی از وضعیت اراضی اطراف کلان شهر شیراز که با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه‌های متولی صیانت از اراضی ملی و زراعی صورت پذیرفت، گفت: تشدید سیاست‌های پیشگیرانه و نظارتی جهت کاهش تخلفات و خسارات وارده ناشی از تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری غیر مجاز اراضی زراعی از اولویت‌های دستگاه قضایی استان است.

دادستان مرکز استان فارس بر لزوم اجرای کامل قوانین و مقررات مرتبط با اراضی و عمل به تکالیف قانونی و وظایف ذاتی دستگاه‌های متولی در پیشگیری از هرگونه تخلف تاکید کرد.

بحرینی بیان داشت: طبق ماده ۸ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و در اجرای مصوبات اخیر شورای حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از اراضی و منابع طبیعی، واگذاری هرگونه انشعاب برق به باغ شهر‌های غیر مجاز ممنوع است.

او، همچنین بر ضرورت قطع و جمع آوری منصوبات بدون مجوز برق باغ شهر‌های غیر مجاز احداثی تاکید کرد.

این مقام قضایی استان ضمن اشاره به نقش بعضی از مشاورین املاک در ترویج و گسترش بی رویه‌ی تغییرکاربری غیر مجاز اراضی زراعی و ضرورت جلوگیری از تفکیک اراضی کشاورزی و خرید و فروش آن‌ها بدون رعایت الزامات قانونی، حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و قانون منع فروش اراضی فاقد کاربری به تعاونی‌های مسکن و اشخاص حقیقی از اجرای طرح شناسایی و پلمپ بنگا ه‌های متخلف و تعقیب کیفری دلالان و افراد سودجو در این زمینه خبر داد.

او تصریح کرد: تدابیری اتخاذ شده تا در اجرای گشت‌های هم پوشان اراضی با حضور کلیه دستگاه‌های اجرایی و همکاری مراجع انتظامی در صورت مشاهده تخلف، با استفاده از ظرفیت قانونی ضمن جلوگیری از ادامه تصرفات و اقدامات بدون مجوز و اعاده وضعیت اراضی به حال سابق، تمام مصالح ساختمانی، ادوات و ابزار و ماشین آلات مورد استفاده در تغییر بدون مجوز اراضی و عملیات ساختمانی غیر مجاز نیز توقیف گردند و متخلفین و مجرمین جهت تعقیب به مرجع قضایی معرفی شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
همدانی
۱۵:۴۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
برگشت دوباره استفاده گسترده و رایگان از برق ....
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر