مهدی: لغو بازی فولاد - گل گهر برای کمک به نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا است

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره لغو بازی تیم‌های فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش   خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،  سهیل مهدی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران درباره لغو بازی تیم‌های فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان که قرار بود در چارچوب بازی‌های هفته هجدهم لیگ برتر، ۲۷ اسفند ماه  برگزار شود، اظهار داشت: فدراسیون فوتبال به دلیل فشردگی بازی‌ها در شرایط کرونایی و با توجه به این که ما هنوز نمی‌دانیم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارند بازی‌های مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را در کدام کشور برگزار کنند و تصمیم آن‌ها در این زمینه هنوز نهایی نشده است، تصمیم گرفت بازی تیم‌های فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان را لغو کند.  

مهدی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: به دلیل شرایطی که ایجاد شده، کار سختی برای چیدن هفته ها، آگاهی از زمان اعزام تیم‌ها به مسابقات بین المللی و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی داریم. همچنین ما نمی‌دانیم که کشور‌های مختلف چه قوانینی در زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و قرنطینه دارند. تمامی این مسائل، ابهام‌هایی هستند که به برنامه‌های ما تحمیل شده است.  

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال افزود: بازی تیم‌های فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان هم به خاطر همین مشکلات لغو شد، زیرا تیم فولاد چند روز زودتر از ۳ نماینده دیگر کشورمان باید در بازی پلی آف حاضر شود. به خاطر مسائل فنی و برای حفظ نمایندگان کشورمان در مسابقات آسیایی، این تصمیم را گرفتیم. سال گذشته از ما انتقاد می‌کردند که فقط به یک تیم خاص کمک می‌کنیم، اما باشگاه فولاد نماینده ما است و تمامی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، حکم تیم ملی ما را دارند. قصد داشتیم کاری کنیم که فولاد با آرامش خاطر بیشتری در بازی پلی آف حاضر شود تا به امید خدا بازی با العین را با پیروزی پشت سر بگذارد و ما در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۴ نماینده داشته باشیم.  

او عنوان کرد: این کمک را به باشگاه فولاد کردیم تا اعضای این تیم فرصت بیشتری برای ریکاوری و آماده سازی داشته باشند. باشگاه فولاد به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی نتوانست بازیکنی را جذب کند، اما ما بازی فولاد با گل گهر را لغو کردیم تا این تیم با آرامش خاطر بیشتری در بازی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند.  

مهدی در خصوص وقفه ۲ هفته‌ای لیگ برتر پس از پایان رقابت‌های هفته هجدهم اظهار داشت: تیم ملی کشورمان در ۹ روز ابتدایی فروردین ماه اردوی تدارکاتی برگزار خواهد کرد و دهم فروردین ماه هم دیدار تدارکاتی خواهد داشت. در ایام فیفا دی هیچ دیدار باشگاهی برگزار نخواهد شد. برخی رسانه‌ها گمانه زنی‌هایی در خصوص برگزاری بازی سوپرجام در فیفا دی را مطرح کرده بودند، اما این موضوع صحت ندارد.


بیشتر بخوانید


مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره تاریخ برگزاری مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر اظهار داشت: پس از تاریخ دهم فروردین ماه که بازیکنان تیم ملی به باشگاه‌های خود بر می‌گردند، به سمت برگزاری مسابقات خواهیم رفت. فولاد دوازدهم فروردین ماه یک بازی برگزار خواهد کرد، زیرا این تیم ۱۸ فروردین ماه بازی دارد و از چهاردهم یا پانزدهم همین ماه به اردو می‌رود. سایر تیم‌ها هم در روز‌های ۱۴ و ۱۵ فروردین ماه، رقابت‌های هفته نوزدهم را برگزار می‌کنند.  

او در ادامه گفت: امیدوارم امسال هواداران و اصحاب رسانه را بار دیگر در ورزشگاه‌ها ببینم. حضور هواداران در ورزشگاه‌ها منوط به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، عدم تردد در محیط‌های شلوغ و حفظ فاصله اجتماعی است. اگر بتوانیم شرایط را کنترل و شیوه نامه‌ها را رعایت کنیم، دستگاه‌های اجرایی کشور هم علاقه‌مند هستند که شرایط را به حالت قبل از دوره شیوع کرونا برگردانند.  

انتهای پیام/ 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار