زارع فومنی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

چهره‌های قدیمی اصلاح طلب برای هیچ منصبی مناسب نیستند چه برسد به ریاست جمهوری/ در سال جدید، اصلاحات باید خانه تکانی کند

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: با دیدن شرایطی که همه نامزد انتخابات می‌شوند، شاید من هم وارد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوم.


محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در جریان اصلاحات نیرو‌های جوان و توانمندی وجود دارند که می‌توانند تاثیر گذار باشند، گفت: باید از چهره‌های تکراری که همیشه در سمت‌های مختلف حضور دارند، پرهیز و آن‌ها را بازنشسته کرد. چهره‌های سرشناس اصلاحات برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری و حتی سمت‌های دیگر مناسب نیستند، همچنین ما شورای ائتلاف اصلاح طلبان را قبول نداریم و آن را قانونی نمی‌دانیم، چرا که آن‌ها دنبال چهره‌های قدیمی هستند. روند اصلاحات اگر به شکل گذشته ادامه پیدا کند به بن بست می‌رسد، بنابراین باید از نیرو‌های جوان متعهد و متخصص در عرصه‌های مختلف و به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا و مجلس استفاده شود، زیرا نیرو‌های جوان می‌توانند انگیزه و شور مردم را برای انتخابات بیشتر کنند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با اشاره به اینکه اصلاحات در چند سال اخیر و به خصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ اعتماد عمومی را از دست داده است، اظهار کرد: مردم به اشتباهات شخص منتخب کاری ندارند و می‌گویند که اصلاحات این رئیس جمهور را روی کار آورد. دولت فعلی ضربه بزرگی را به جریان اصلاحات زده است و باید خانه تکانی بزرگی در جریان اصلاحات صورت گیرد، بدین معنا که اصلاح را اول از جریان اصلاح طلبان شروع کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا جامعه چهره‌های جدید را می‌شناسد؟ گفت: شناخت قبلی چهره‌های جدید برای انتخابات چندان مهم نیست، بلکه شناساندن آن‌ها توسط معرفی برنامه‌ها در مناظره‌ها اهمیت دارد.


بیشتر بخوانید


زارع فومنی با اشاره به تاثیر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در انتخابات گفت: به طور کلی شبکه‌های اجتماعی تاثیر زیادی در انتخابات ندارد و تنها بخشی از جامعه که به آن دسترسی دارند را می‌تواند با خود همراه کند، ولی در انتخابات دوره سیزدهم به دلیل شرایط کرونایی و اینکه نامزد‌های انتخاباتی نمی‌توانند تبلیغات گسترده‌ای کنند، این فضا برای رساندن حرف‌ها و برنامه‌ها به گوش مردم، خوب است.

وی درباره انتخابات ۱۴۰۰ گفت: انتخابات ۱۴۰۰، فصل شکوفایی مردم تلقی می شود، چرا که مردم نامزد انتخاباتی اصلح را تشخیص می دهند و فریب شعار‌های انتخاباتی را نمی‌خورند. انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم، خارجی‌ها را متعجب خواهد کرد.

او در پایان درباره احتمال حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم گفت: با دیدن شرایطی که همه نامزد انتخاباتی می‌شوند، شاید من هم وارد انتخابات شوم و برای تبلیغات انتخاباتی از فضای مجازی استفاده خواهم کرد، چون در این شرایط تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
ناشناس
۱۲:۱۴ ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
اصلاح و اصول دیگه مردن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر