۳ هزار فقره انشعاب برق در مریوان نصب شد

مدیر شرکت توزیع نیروی برق مریوان گفت: بیش از ۳ هزار فقره انشعاب برق در مریوان نصب شده که در مقایسه با دیگر شهرستان‌های کردستان بیشتر بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، مرتضی محبتی مدیر شرکت توزیع نیروی برق مریوان اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مریوان در سال ۱۳۹۹ با نصب سه هزار و ۸۸۹ فقره انشعاب برق در بخش‌های مختلف رتبه اول استان کردستان را در زمینه نصب و فروش انشعاب برق کسب کرد.

او افزود: در حوزه شهری سه هزار و ۶۸ فقره انشعاب، در حوزه روستایی ۶۳۸ فقره انشعاب، در بخش دیماندی ۲۳ فقره انشعاب و در بخش خارج از محدوده ۱۶۰ فقره انشعاب نصب شده است که در مجموع سه هزار و ۸۸۹ فقره انشعاب تا پایان سال ۱۳۹۹ توسط این مدیریت به فروش رسیده است.

مدیر شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مریوان یادآور شد: با نصب این تعداد انشعاب تعداد مشترکان برق در این شهرستان به مرز بیش از ۸۰ هزار مشترک رسیده است که آمار بسیار بالایی است.

او با بیان اینکه بیشترین انشعاب در بخش خانگی به تعداد ۶۷ هزار و ۶۴۴ مشترک است گفت: در بخش عمومی هزار و ۹۲۹ مشترک، در بخش کشاورزی ۸۴۹ مشترک، در بخش صنعتی ۱۸۸ مشترک، در بخش سایر مصارف هشت هزار و ۸۰۱ مشترک و در بخش روشنایی معابر ۲۷۰ مشترک از این نعمت انرژی خدادادی برخوردار هستند.

محبتی بیشترین مصرف انرژی برق را در بخش خانگی با بیش از ۵۷ درصد بیان کرد و افزود: در بخش عمومی هفت درصد، دربخش کشاورزی ۲۰ درصد، در بخش صنعتی ۶ درصد، در بخش سایر مصارف هشت درصد و در بخش روشنایی معابر ۲ درصد از مصرف برق در این شهرستان را شاهد بودیم.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان مریوان در پایان از جمع آوری انشعاب‌های برق غیرمجاز در شهرستان خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۱۳ فقره انشعاب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری شده است.

او یادآور شد: تعداد ۶۰۰ انشعاب غیر دائم مطابق مقررات به مشترکان واگذار شده است که سهم بسزایی در کاهش تلفات داشته و همچنین رضایتمندی عموم شهروندان را در بر داشته است.

انتهای پیام/ع

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.