حکم سنگین دادگاه برای متهمان پرونده‌ اقتصادی ‌پردیسبان/ کلاهبرداری متهمان از ۸ هزار سهامدار

قاضی اجرای احکام پرونده‌های اقتصادی مشهد از پرداخت مطالبات ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از سهامداران پرونده پردیسبان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، صادق صفری قاضی اجرای احکام پرونده‌های اقتصادی مشهد با تشریح اقدامات انجام شده توسط مجموعه قضایی خراسان رضوی و دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در خصوص استیفای حقوق مالباختگان و سهامداران پرونده‌های اقتصادی از جمله شرکت موسوم به پردیسبان گفت: با تأکیدات رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی شاهد اعمال مدیریت قضایی این نوع از پرونده‌ها و جلوگیری از تضییع حقوق سهامداران و مالباختگان مجموعه‌هایی مانند پدیده، اعتماد ایرانیان و پردیسبان بودیم.

او افزود: پرونده پردیسبان حدود ۸ هزار سهامدار از سراسر کشور داشت که از طریق تبلیغات اغواکننده رسانه‌ای برای سرمایه گذاری در این شرکت جذب شده بودند؛ اما با اقدام مجموعه قضایی استان خراسان رضوی برای متهمان پرونده قضایی تشکیل و از تضییع بیشتر حقوق سهامداران پیشگیری  کرد.

قاضی اجرای احکام پرونده‌های اقتصادی مشهد ادامه داد: با هدف استیفای حقوق سهامداران اقدامات گسترده توسط دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صورت پذیرفت و تاکنون مطالبات ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از سهامداران پرداخت شده و مابقی نیز در آینده پرداخت خواهد شد.


بیشتربخوانید


صفری بیان کرد: با هدف پیشگیری از تشکیل تعداد زیاد پرونده و تسهیل در انجام امور مراجعان اقدامات مدیریتی از جمله تجمیع پرونده‌های قضایی و ایجاد سایت ویژه سهامداران انجام گرفت؛ بنابراین به هیچ عنوان نیاز به مراجعه حضوری توسط سهامداران به مراکز قضایی وجود ندارد و پایان اردیبهشت آخرین مهلت ثبت درخواست‌ها و مطالبات سهامداران از طریق سایت WWW.pardisbannew.ir خواهد بود. بدیهی است پس از اتمام این مدت هرگونه تقاضا یا ادعای جدید باید مسیر طبیعی و معمول قانونی خود را طی کند.

او تصریح کرد: همچنین تعداد ۶۱۲ فقره چک مربوط به مالباختگان پرونده پردیسبان از سراسر کشور در شرکت موجود بود که شعبه اجرای احکام جهت ابطال آن‌ها مکاتبات لازم را با بانک‌های مربوطه انجام داده است و بدون نیاز به مراجعه افراد به شعبه اقدام شده است.

بر این اساس، نماینده سهامداران شرکت پردیسبان از خدمات مدیریت قضایی استان خراسان رضوی و همچنین دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی و دادگاه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلال گران در نظام اقتصادی مستقر در خراسان رضوی به دلیل تلاش در زمینه حفظ و صیانت از اموال مالباختگان و استیفای حقوق سهامداران تقدیر و تشکر کرد.

به اتهامات متهمان شرکت موسوم به پردیسبان طی جلسات متعدد به صورت علنی رسیدگی و متهمان به مجازات سنگین و از جمله شلاق، رد مال و حبس‌ها طولانی مدت محکوم شدند و هم اکنون این حکم در حال اجرا و مطالبات سهامداران در حال پرداخت است.

منبع:تسنیم
انتهای پیام//ز.ق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: