مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره روند واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان و اولویت بندی آنها توضیح داد.

محمد محسن بیگی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگوبا خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره درخواست دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم مبنی بر انجام واکسیناسیون به منظور شرکت در آزمون حضوری پایان سال اظهار کرد: طبق اولویت‌بندی که برای واکسیناسیون کرونا انجام شده است افراد کمتر از ١٨ سال به جز افرادی که در گروه پرخطر و دارای بیماری زمینه‌ای قرار دارند، در اولویت قرار ندارند.

او ادامه داد: با توجه به روند واردات و تولید واکسن در کشور فعلا سهیمه‌ای خاص برای دانش‌ آموزان در نظر گرفته نشده است.

به گفته مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش البته برای واکسیناسیون معلمان با وزارت بهداشت مکاتبه کردیم و در پاسخ آنهابنا شد تا معلمان در اولویت سوم قرار گیرند.

محسن بیگی تصریح کرد: هرچند تقاضا داشتیم که معلمان در اولویت دوم واکسیناسیون باشند تا اگر مهر بنا بر بازگشایی مدارس باشد، در زمان زودتری واکسینه شوند چرا که معلوم نیست انجام واکسیناسیون برای اولویت سوم چه زمانی باشد.

او بر واکسیناسیون معلمان تاکید جدی داشت و گفت: معلمان به دلیل اینکه در گروه سنی بالاتری نسبت به دانش آموزان قرار دارند خطر ابتلا به بیماری برای آن‌ها جدی‌تر است البته اگر امکان اختصاص سهمیه ویژه برای دانش‌آموزان هم وجود داشته باشد قطعا از آن استقبال خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره قطعیت برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود یک ماه و نیم تا امتحانات باقی مانده هنوز تصمیم گیری نهایی در این باره زود است، اما پیشنهاد ما برگزاری آزمون حضوری به طور قطعی برای پایه دوازدهم و تصمیم قابل تجدید پذیر برای پایه نهم است چرا که اهمیت امتحانات دوازدهم به سبب تاثیرگذاری بر نتایج کنکور حساسیت بیشتری نسبت به امتحانات پایه نهم دارد.

تا پایان سال تحصیلی جاری بازگشایی مدارس نداریم

او به موضوع احتمال بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری هم اشاره کرد و گفت: با توجه به روند شیوع بیماری کرونا، بازگشایی حضوری تا پایان سال نخواهیم داشت و با همین وضعیت فعلی آموزش پیش می‌رود.

محسن‌بیگی در پاسخ به این پرسش که چنانچه مدرسه‌ای حتی با جمعیت محدود اقدام به بازگشایی حضوری داشته باشد، آیا وجاهت قانونی دارد یا خیر، بیان کرد: در شرایط فعلی شیوع بیماری در کشور هیچ مجوزی مبنی بر بازگشایی مدارس نخواهیم داشت و دانش‌آموزان یا اولیای آن‌ها می‌توانند در صورت مشاهده موارد تخلف آن را با ادارات کل آموزش و پرورش مطرح کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
کارمند بهداشت و درمان
۱۹:۲۳ ۲۷ فروردين ۱۴۰۰
ظاهرا همه اولویت دریافت واکسن دارند الا خود پرسنل بهداشتی...
خدایا این چه شغلی که ما داریم. حقوق و مزایای درستی که نداریم با کرونایی ها سر و کار داریم و خودمون اولویت نداریم...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۲ ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
به شما که خوب میرسن کلی حقوق میگیرید هی صددرصد حقوقتون افزایش پیدا میکنه الان یه پرستارکه خیلی چیزی نمیدونه بالای 9تومن میگیره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۵ ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
شما پرستارا و پزشکا چیزی نگید که دارید خوب پول می گیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۸ ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
خدا وکیلی با آزمون حضوری دوازدهمی ها را میخواهید به کشتن بدین یکماه باید امتحان نهایی بدن تو رو خدا تا واکسن نزدید بچه های ما رو تو این کرونا انگلیسی آفریقایی برزیلی نفرستید امتحان حضوری اولویت واکسن رو تغییر بدین ما تنها یک فرزند داریم یادگار زمانی که میگفتید فرزند کمتر زندگی بهتر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۱۲ ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
آزمون حضوری در این بحران کرونایی حماقت محضه
آخرین اخبار