کاهش ساعت کاری ادارات لرستان در هفته آینده

استاندار لرستان گفت: فعالیت ادارات این استان از شنبه هفته آینده ساعت ۹ آغاز خواهد شد تا در صورت آثار مثبت آن بر کاهش شیوع کرونا، تصمیم‌گیری نهایی انجام شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان، سید موسی خادمی،استاندار لرستان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم انسجام و همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی در مهار موج چهارم کرونا افزود: طرح کاهش ساعت کاری ادارات استان به صورت آزمایشی و مدت سه روز اجرا می‌شود.

او گفت: شرایط ابتلا، مرگ و میر و بستری ناشی از کرونا در استان ناخوشایند و رو به وخامت است.

خادمی در خصوص اقدامات درمانی اظهار داشت: اقدامات لازم در استان انجام شده، تجهیز بیمارستان‌ها در دستور کار قرار گرفته و تاکید شده است مراقبت از بیماران با کیفیت بیشتری دنبال شود.

او  با اشاره به تکمیل ظرفیت بستری بیمارستان‌های لرستان گفت: در حال حاضر حدود یکهزار نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و اگر این عدد ۲۰ درصد افزایش یابد ظرفیت تکمیل خواهد شد.

استاندار لرستان با تاکید بر همراهی مردم در کنترل کرونا تصریح کرد: تنها راه موثر برای مدیریت اوضاع در این شرایط، کمک مردم و نظارت و برخورد قاطع دستگاه‌ها است که باید با هم انجام شود، دستگاه‌های اجرایی و نظارتی وظایف خود را با شدت بیشتری انجام دهند و اصناف غیر ضروری نیز نسبت به تعطیلی اقدام کنند.

خادمی اظهار کرد: همه کارمندان و کارکنان نظام جمهوری اسلامی در مقابل این موضوع مسئولیت برابر دارند و باید پیگیری کنند تا با همکاری مردم زنجیره شیوع و انتقال این بیماری قطع شود و هرچه سریعتر به فضای عادی جامعه و کسب و کار برگردیم.

تعداد جان‌باختگان کرونا در این استان با فوت ۱۱ بیمار طی شبانه‌روز گذشته، به یک هزار و ۴۷۰ نفر رسید و تعداد مبتلایان کرونا نیز با شناسایی یک هزار و ۱۱۵ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۹ هزار و ۹۵۷ نفر افزایش یافته است.
هم اکنون تمامی مناطق لرستان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند.

انتهای پیام/ب

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.