شناسایی ۳۶۲ بیمار جدید کرونایی در کردستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۳۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته و فوت سه نفر در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:در حال حاضر ۵۹۴ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

او افزود:آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان حاکی است در سنندج ۳۰۰ نفر، سقز ۹۷ نفر، مریوان ۱۱ نفر، قروه ۴۸ نفر، بیجار ۶۵ نفر، کامیاران ۲۴ نفر، دیواندره ۱۲ نفر، بانه ۳۵ نفر و سروآباد نیز ۲ نفر به دلیل ابتلای شدید به این بیماری بستری شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:بر این اساس اکنون ۷۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر از مبتلایان در استان جان خود را از دست داده است و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به یک هزار و ۱۶۷ نفر رسیده است

رضاعی بیان کرد: از این تعداد ۴۶۳ نفر در سنندج، ۲۰۹ نفر در سقز، ۸۱ نفر در قروه، ۷۲ نفر در کامیاران، ۹۳ نفر در بانه، ۷۰ نفر در دیواندره، ۵۳ نفر در بیجار، ۱۰۴ نفر در مریوان، ۱۹ نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد:همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی تا قطع زنجیره این ویروس مهلک اثرگذار است، در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/م

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.