بیمارستان صحرایی در اردبیل برپا شد

فرماندار اردبیل از راه اندازی بیمارستان صحرایی با توجه به افزایش آمار بیماران بستری ناشی از کرونا در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، مسعود امامی یگانه، فرماندار اردبیل در بازدید از بیمارستان صحرایی در محوطه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با توجه به افزایش آمار بیماران بستری ناشی از شیوع ویروس کرونا و با در نظر گرفتن به اینکه ظرفیت بیمارستان‌های اردبیل در حال تکمیل شدن است، بیمارستان صحرایی برای استفاده در مواقع اضطراری در محوطه دانشگاه علوم پزشکی با ظرفیت ۶۰ تخت راه اندازی شد.

او از همت و تلاش کادر درمان و پرستاران شهرستان اردبیل در طول شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد و افزود: از جان گذشتی وایثار کادر درمانی و پرستاران در این شرایط ستودنی است.

فرماندار اردبیل اظهار داشت: کادر درمان و پرستاران بدون هیچ ادعایی در خدمت بیماران کرونایی بوده و در این زمینه جان خود را به خطر انداخته و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

امامی یگانه گفت: از مردم انتظار داریم با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و زدن ماسک به پرستاران و کادر درمان کمک کنند چرا که کادر درمان وپرستاران شرایط سختی را سپری می‌کنند و کوتاهی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فشار مضاعفی به کادر درمان و پرستاران وارد می‌کند و نحوه خدمات رسانی را سخت می‌کند.

او افزود: کادر درمانی و پرستاران از وضعیت موجود کرونا در اردبیل خسته شده و عاجزانه از مردم تقاضا دارند در رعایت دستور العمل‌های بهداشتی کوتاهی نکنند چرا که فشار به کادر درمان دوچندان می‌شود.

فرماندار اردبیل بیان کرد: اجتناب از حضور در دورهمی ها، افطاری ها، مراسم ترحیم و نقاطی که با تراکم جمعیتی روبروست در دستور کار قرار گیرد تا شاهد کاهش بستری‌ها در بیمارستان‌ها شویم.

امامی یگانه با تاکید بر اینکه همه باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک در همه جا برای مردم و مسوولان ضروری است و آگاهی دهی به مردم نیز از سوی رسانه‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: