اتصال خط‌ آهن ایران به عراق پس از ۲۰ سال اجرایی می شود

سخنگوی دولت گفت: عملیات اجرایی توافق‌نامه اتصال راه‌آهن میان ایران و عراق که مدت ۲۰ سال بر زمین مانده بود در یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیات دولت وزیر راه گزارشی از سفر به عراق و امضای توافق‌نامه اتصال راه‌آهن دو کشور ارائه کرد، این توافق‌ در واقع به نتیجه رساندن یک مساله بود که به مدت ۲۰ سال بر زمین مانده بود. براین اساس کارگروهی با حضور وزیران ارتباطات، اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، معاون علمی ریاست جمهوری و برخی دیگر از وزیران مرتبط تشکیل خواهد شد تا در عمل، تسهیل‌گر و زمینه‌ساز توسعه اقتصاد دیجیتال و حمایت از فعالان این حوزه باشد.

سخنگوی دولت در پایان جلسه هیات دولت در گفت وگویی به تشریح مباحث مطرح شده و مصوبات جلسه امروز دولت پرداخت و گفت در جلسه امروز وزیر راه گزارشی از سفر به عراق و امضای توافق‌نامه اتصال راه‌آهن دو کشور ارائه کرد، این توافق در واقع به نتیجه رساندن یک مساله بود که به مدت ۲۰ سال بر زمین مانده بود و براساس این توافقنامه عملیات اجرایی این مسیر طی یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

بهادری‌جهرمی می گوید رئیس جمهور در جلسه امروز هیات دولت از اقدام وزیر راه و شهرسازی که به موفقیت مذاکرات و پیگیری‌های ۲۰ ساله ایران با عراق درباره اتصال خط‌آهن دو کشور منجر شد، قدردانی کرد.

وی همچنین با اشاره به دستور رییس جمهور به اعضای دولت برای ارائه برنامه روشن در راستای تعیین تکلیف شرکت‌های دولتی زیان‌ده گفت: براین اساس همه اعضای دولت باید در مدت یک هفته برنامه‌ای عملیاتی برای تعیین تکلیف شرکت‌های دولتی زیان‌ده ارائه کنند که در آن درباره واگذاری یا به سود رسیدن فعالیت این شرکت‌ها تصمیم‌گیری لازم شده باشد.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار