کد خبر: ۸۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۵

نمايشگاه آثار نقاشي و نگارگري‌هاي برجسته عاشورايي و تعدادي آثار نقاشي خيالي‌نگاري با عنوان‌«سوگ‌نگاره‌ها» از فردا ـ 28 آذرماه ـ در موزه هنرهاي معاصرتهران افتتاح مي‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، امير عبدالحسيني دبيرنمايشگاه ـ «سوگ نگاره ها» ـ درباره اين نمايشگاه گفت: اين نمايشگاه که آثاري از هنرمندان معاصر کشورمان را با موضوع «حماسه کربلا» به نمايش مي‌گذارد از روز دوشنبه 28 آذرماه افتتاح مي‌شود و به مدت يک ماه تا تاريخ 28 دي ماه سال جاري برپا خواهد بود.

بيشتر آثار اين نمايشگاه در زمينه هنر نقاشي است، اما در کنار اين دسته ازآثار، مروري بر آثار نگارگري و نقاشي خيالي نگاري هم مي‌شود.

طبق اعلام برپاكنندگان نمايشگاه؛ البته تعداد معدودي از آثار بخش نقاشي خيالي نگاري در اين نمايشگاه حضور دارند و اگر تمامي آثار موجود در اين بخش را به نمايش مي‌گذاشتند، تکرار نمايشگاه سال گذشته اين هنر مي‌شد.

دبير نمايشگاه «سوگ نگاره ها» درباره دليل حضور آثار خيالي نگاري در اين نمايشگاه گفت: قصد داشتيم آثار هنري که رويکردي مذهبي حماسي به عاشورا دارند را در اين نمايشگاه گرد هم آوريم، بنابراين ناگزير بخشي از اين آثار هم به نمايش گذاشته شد تا به اين بهانه يادي هم از هنرمندان بزرگ اين عرصه کرده‌ باشيم.

امير عبدالحسيني درباره اينکه پيش از اين نمايشگاه‌هاي هنر عاشورا در رشته‌هاي ديگر برگزار شده است، افزود: طي سال‌هاي گذشته وقتي قرار بوده نمايشگاهي با موضوع هنر عاشورايي برگزار شود، هميشه آثار بخش پوستر و خوشنويسي به نمايش گذاشته شده است، بنابراين نياز بود آثار نقاشي و نگارگري هم به نمايش گذاشته شوند که در نمايشگاه «سوگ نگاره ها» اين کار انجام خواهد شد.

به گفته وي آثار اين نمايشگاه از گنجينه موزه هنرهاي معاصرتهران، گنجينه حوزه هنري، موزه امام علي و بخش عظيمي هم از مجموعه آثار شخصي هنرمندان به امانت گرفته شده است و آثاري از هنرمندان بزرگي چون حاج حسن اسماعيل زاده، محمد مدبر، عباس بلوکي فر، مرتضي مميز، حبيب ا... صادقي، محمد تجويدي، محمدباقرآقاميري، رضا يساولي، مرتضي گودرزي، حسن ياقوتي، علي وزيريان، کاظم چليپا،مرتضي اسدي، صادق تبريزي، پرويز کلانتري، رضا بانگيز، ايرج اسکندري، احمد وکيلي، جمشيد حقيقت شناس و بسياري هنرمندان معاصر را به نمايش مي گذارد.

علاقه مندان در خصوص بازديد از نمايشگاه « سوگ نگاره ها» مي‌توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر به جز جمعه‌ها و ايام تعطيل به موزه هنرهاي معاصرتهران واقع در خيابان کارگر شمالي مراجعه و يا جهت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند. /ی2

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر