پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان در مازندران

مدیرکل غله مازندران از پرداخت سالانه ۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان در استان خبر داد.

وفائی نژاد در جلسه کارگروه آرد و نان مازندران، گفت: یارانه پرداختی دولت در بخش گندم آرد و نان استان با احتساب قیمت هر کیلوگرم گندم ۱۲ هزار تومانی، ماهانه مبلغ ۴۲۳ میلیارد تومان و سالانه بیش از ۵ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

او می‌گوید: پارسال به دلیل خشکسالی و با وجود پیش بینی برداشت ۸ میلیون تنی گندم، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان کل کشور خریداری شد که با برنامه‌ریزی‌های خوب سال گذشته و خرید و تأمین کسری، در هفت ماه پایانی سال ۷ میلیون تن گندم وارد کشور شده است.

وفائی نژاد می‌گوید: تنها ۶۰ تا ۷۰ هزار تن از گندم مورد نیاز مازندران از محل تولید داخل استان تامین می‌شود.

او می‌گوید:در مجموع ۴۶۱ هزار تن گندم طی ۱۰۵ فروند کشتی از ابتدای امسال تاکنون وارد استان شد که ۶۹ هزار تن از این مقدار از ابتدای امسال صورت گرفت.

وفائی نژاد با اشاره به تصمیم وزارت جهاد کشاورزی برای واردات و تامین کالا‌های اساسی از طریق بنادر شمالی، گفت: خوشبختانه انحصار واردات از طریق بنادر جنوبی کشور شکسته شد و هم اکنون بنادر مازندران می‌توانند تامین کننده کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از جمله گندم و روغن خام باشند.

او می‌گوید: با توجه به واردات روغن از طریق بنادر استان مقدمات اجرایی ساخت مخازن روغن در سیلوی شهر نکا از شرکت بازرگانی دولتی ایران گرفته شد و پس از تامین اعتبار در شورای اقتصاد این کار انجام خواهد شد.

وفائی نژاد با اعلام اینکه نقطه اتکایی بابت ذخیره استراتژیک گندم در استان داریم، گفت: در حال حاضر و قبل از شروع خرید تضمینی محصولات کشاورزی ذخیره استراتژیک گندم در استان مقدار ۹۹ هزار تن می‌باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار