بوچیاکاران خراسان رضوی سکو‌های قهرمانی کشوری را فتح کردند

رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی گفت: ۲ تیم بوچیای استان مقام‌های نخست و سوم رقابت‌های لیگ بوچیای مردان کشور را کسب کردند.

مصطفی صفایی گفت: تیم بوچیای آسایشگاه معلولان شهید فیاض بخش مشهد در رقابت‌های لیگ بوچیای مردان کشور، جام شهدای بهزیستی قهرمان کشور شد. بوچیاکاران خراسان رضوی سکو‌های قهرمانی کشوری را فتح کردند

او گفت: ایمان برماس، مرتضی رباط جزی، موسی رئوفیان، حسن رادنیا، علی ناقدی، تارخ دیانتیان، الیاس وکیلی و محسن میرجلالی شاگردان وحید نیک فرجام در این رقابت‌ها با اقتدار کامل و شکست رقبای خود قهرمانی را از آن خود کردند.

رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی گفت: تیم بوچیای مجتمع توان یابان مشهد نیز به عنوان نماینده دیگر استان با شایستگی تمام مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آورد.

صفایی گفت: سه تیم فیاض بخش، توانیابان و هیات ورزش جانبازان و معلولان نیشابور از خراسان رضوی در مسابقات لیگ مردان بوچیای کشور، جام شهدای بهزیستی در بابلسر حضور داشتند. این رقابت‌ها در قالب ۲ گروه چهار تیمی و ۲ گروه سه تیمی هفته گذشته در بابلسر آغاز شد.

او گفت: هر تیم از استان دارای هشت بازیکن و ۶ همراه و مربی است و در مجموع ۵۲ نفر از استان در مسابقات لیگ مردان بوچیای کشور، جام شهدای بهزیستی حضور داشتند.

بوچیا نوعی ورزش ویژه معلولان جسمی - حرکتی است که به صورت گروهی و انفرادی انجام می‌شود و ورزشکاران توپ‌های رنگی را در محدوده‌ای مشخص به سوی توپ سفید پرتاب کرده و بر اساس نزدیکی به آن امتیاز می‌گیرند.

در حال حاضر ۸۰۰ ورزشکار جانباز و معلول در خراسان رضوی سازماندهی شده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار