جوبیار:

توزیع ۲۰۰ تخته پتو و بسته غذایی بین سیل زدگان فارس/ تخلیه ۹۶ منزل بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه‌ها

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به شدت سیل در ۱۹ شهرستان استان گفت: ۲۰۰ تخته پتو و بسته‌های غذایی بین سیل زدگان در مناطق مختلف توزیع شد.

مهدی خوبیار در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، شهرستان‌های درگیر سیلاب در استان فارس را ۱۹ شهرستان زرین دشت، گراش، داراب، نی‌ریز، فراشبند، ممسنی، کازرون، خرمبید، سپیدان، بختگان، خرامه، کوهچنار، فیروزآباد، آباده، مرودشت، شیراز، فسا، ارسنجان و اقلید اعلام و گفت: تا کنون به ۳۰۲ خانوار آسیب دیده امداد رسانی انجام شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس همچنین با اشاره به ارائه خدمات به ۲ هزار و ۱۶۶ نفر حادثه دیده، گفت: ۱۸ مصدوم نیز به صورت سرپایی توسط امدادگران مداوا شدند.

خوبیار با اشاره به وجود ۱۰۰ تیم عملیاتی با ۴۴۶ نیرو، ۸۲ خودرو عملیانی در عملیات امداد استان طی سه روز گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: در این مدت ۳۷۳ نفر اسکان داده شده و ۸۰۶ بسته غذای گرم،  ۶۴۷ کیلوگرم نایلون، ۱۹۹ تخته پتو، ۱۵ موکت، ۲ چادر، ۱۳۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۴ بسته غذایی یک ماهه و ۱۲  بسته غذایی ۲۴ ساعته توزیع شده است.  

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به حوادث جاده‌ای، آبگرفتگی منازل و امدادرسانی به سرنشینان خودرو‌های گرفتار در سیلاب، عشایران گرفتار در ارتفاعات گفت: در این مدت مذکور ۹۶ واحد خانه تخلیه آب انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.