امسال

گاز مونوکسید کربن ۶۱ نفر را در همدان مسموم کرد

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت:۶۱ نفر در این استان از ابتدای امسال بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند.

محمدرضا شکوهی گفت: از ۶۱ نفر مسموم، قاتل خاموش جان ۱۳ نفر ار از ابتدای سالجاری تاکنون گرفته است.

او گفت: یکساله ۱۴۰۰ طبق گزارش‌های موجود ۱۸۶ نفر بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند که از این تعداد ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، همه ساله با آغاز فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی از جمله نصب بخاری شاهد افزایش مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن هستیم.

شکوهی گفت: بنابراین باید دقت‌های لازم را هنگام نصب لوازم گرمایشی را داشته باشم در غیر اینصورت رعایت نکردن نکات ایمنی در نصب اتصالات وسایل گرمایشی احتمال جریان یافتن گاز شهری در داخل منزل مسکونی و بروز مسمومیت وجود دارد.

او گفت: به تازگی زوج جوان در یک منزل مسکونی بر اثر جریان یافتن گاز در داخل خانه مسموم و جان باختند که پس از گزارش به مرکز ۱۱۵ اورژانس تیم‌های این مجموعه در کمتر از ۶ دقیقه در محل حضور یافتند.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت:علاوه بر لوله و اتصالات باید حین نصب بخاری وضعیت لوله بخاری و دودکش بررسی شود تا نقص در نصب اتصالات موجب جریان یافتن مونوکسید کربن داخل خانه و ایجاد مسمومیت نشود.

منبع ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار