رییس پلیس راه آذربایجان‌غربی:

محور شاهین دژ - تکاب باز است

رییس پلیس راه آذربایجان‌غربی با اشاره به بارش برف در گردنه‌های جاده ارتباطی شاهین دژ به تکاب، گفت: این محور با همکاری پلیس و عوامل راهداری بازگشایی و هم اکنون تردد از این مسیر امکان پذیر است.

سرهنگ رضا پناهی مقدم  با اشاره به آغاز فصل بارش‌ها و لزوم احتیاط بیشتر در رانندگی اظهار کرد: در اکثر محورهای مواصلاتی بین شهری استان بارش باران گزارش شده است، اما هیچ مشکل ترددی وجود ندارد.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ رعایت فاصله طولی در محورهای لغزنده، افزود: فاصله با وسیله نقلیه در جاده‌های لغزنده باید چهار برابر این فاصله در شرایط عادی باشد.

رییس پلیس راه آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه شهروندان قبل از آغاز سفرهای جاده‌ای از سلامت خودروی خود مطمئن شوند، اضافه کرد: چک کردن سیستم روشنایی، سیستم گرمایی داخلی و شیشه‌های جلو و عقب خودرو در سفرهای بین جاده‌ای ضروری است.

وی با اشاره به استقرار گشت پلیس در طول محورهای ارتباطی و جاده‌های استان ادامه داد: با توجه به سردسیر بودن استان آذربایجان‌غربی، لازم است تا رانندگان در این فصل از سال تجهیزات زمستانی همچون زنجیر چرخ در هنگام سفرهای بین شهری بویژه در مناطق کوهستانی همراه خود داشته باشند.

رییس پلیس راه آذربایجان‌غربی با بیان اینکه توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش تصادفات دارد، افزود: رعایت فاصله طولی در سفرهای زمستانی به دلیل لغزنده بودن جاده، ساده‌ترین و کلیدی ترین عامل برای جلوگیری از تصادفات است.

وی یادآور شد: سرعت مطمئنه و توجه به جلو از دیگر مواردی است که رعایت آن در جلوگیری از بروز تصادفات رانندگی بسیار اثرگذار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.