صادرات حدود ۴ میلیون دلار از مرز‌های خوزستان به سوریه

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه گفت: در طول یک سال گذشته حدود ۴ میلیون دلار از مرز‌های خوزستان به سوریه صادرات انجام شده است باید بتوانیم این سهم را ارتقا دهیم.

شهلا عموری با اشاره به اهمیت ارتقای روابط تجاری با کشور سوریه گفت: تجار و بازرگانان باید به بهترین شکل به بازارهای سوریه ورود کنند و سهم بیشتری از بازار این کشور را از آن خود کنند.

او می گوید: باید بازار کشور سوریه را به منظور صادرات محصولات تولیدی کشور بشناسیم و از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها برای توسعه روابط تجاری با سوریه به نحو مطلوبی بهره ببریم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه گفت: یکی از راهکارهایی که می‌تواند منجر به دستیابی به بازارهای کشور سوریه شود، استفاده از حمل و نقل دریایی برای صادرات است که بسیار کم هزینه است و می‌تواند به بهبود سهم تجارت ایران در این کشور کمک کند.

خانم عموری ادامه داد: در شرایطی که کشور سوریه توجهی جدی به ورود محصولات از کشورهای مختلف دارد، تجار و بازرگانان ایرانی و به ویژه خوزستان می‌توانند بخش مهمی از نیاز این کشور را از طریق تجارت دریامحور تامین کنند و این کار قطعا زمینه‌ساز توسعه صادرات محصولات ایرانی به این کشور است.

او با بیان اینکه باید زمینه را برای ارتقای سهم صادرات کالا غیرنفتی به کشور سوریه فراهم کنیم، گفت: در طول یک سال گذشته حدود ۴ میلیون دلار از مرزهای خوزستان به سوریه صادرات انجام شده است باید بتوانیم این سهم را ارتقا دهیم.

رییس اتاق بازرگانی اهواز ادامه داد: گسترش روابط تجاری با سوریه می‌تواند زمینه‌ساز رشد تولید و ایجاد اشتغال در کشور و به ویژه استان خوزستان باشد و باید به خوبی از این ظرفیت استفاده شود زیرا در شرایط فعلی اقتصاد کشور به چنین ظرفیت‌هایی نیازمند است و باید به بهترین نحو از آن استفاده شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.