بازگشایی راه‌های مواصلاتی ۵۳ روستای فریدونشهر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فریدونشهر گفت: بارش شدید برف در ابتدا راه‌های مواصلاتی ۶۰ روستای فریدونشهر را مسدود کرد که با تلاش شبانه‌روزی راه‌های مواصلاتی ۵۳ روستا باز شد.

علی کاظمی درباره بارش برف در شهرستان فریدونشهر و مسدود شدن راه‌های روستایی، گفت: بارش برف در سطح شهر ۶۰ سانتیمتر، در بخش موگویی که شامل ۶۰ روستای پیشکوه و پشتکوه شهرستان است ۸۰ سانتیمتر در دشت و در گردنه‌ها مانند گردنه کلوسه ۱.۵ متر برف باریده است. به محض قطع شدن بارش برف اکیپ‌های راهداری و برف‌روبی مشغول بازگشایی مسیر‌ها شدند.

او افزود: در ابتدا راه مواصلاتی ۶۰ روستای بخش موگویی مسدود شده بود، اما اکنون جاده‌های اصلی و آنتنی روستا‌ها به جز گردنه کلوسه، باز است که بلدوزر همچنان در حال برف‌روبی در گردنه کلوسه است. حجم برف در این گردنه بسیار بالا است و پشت گردنهِ کلوسه، هفت روستای پشتکوه دوم قرار دارند که هنوز راه‌های مواصلاتی این روستا‌ها بسته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فریدونشهر در پاسخ به این سؤال که چه زمانی راه‌های مواصلاتی این هفت روستا باز می‌شود؟ گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید و امروز کولاک برف نداشته باشیم به احتمال قوی این راه‌های مواصلاتی تا عصر امروز باز می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: اگر وزش باد شروع شود تمام مسیر‌هایی که بازگشایی کردیم دوباره با کولاک برف پُر و مسدود می‌شود. فردا سه‌شنبه پیش‌‎بینی بارندگی شده است. اکیپ‌های اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از همان شبی که بارش برف تشدید شد محور مواصلاتی اصلی شهرستان را برف‌روبی و نمک‌پاشی کردند و امکانات بخش خصوصی را هم به کار گرفتیم تا مشکلی برای تردد مردم پیش نیاید.

او خاطرنشان کر: با تمهیدات اندیشیده شده در بارش‌های اخیر مشکل خاصی در تأمین آب شرب، گاز و برق مردم نداشتیم، اما در هفت روستای پشتکوه دوم که راه هنوز بسته است ارتباط مخابراتی قطع است.


منبع:ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار