اجرای عملیات بیچینگ با تانک‌ها و نفربرها در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱

یک فروند ناو آب ـ خاکی تنب در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱، تانک‌های T-۷۲ و نفربر‌های BMP-۲ را برای اجرای عملیات بیچینگ از دریا به ساحل دشمن منتقل کرد.

رزمایش مشترک رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش با برگزاری مراحل اصلی در حال پیگیری  است.

در ادامه مراحل اصلی این رزمایش و در یک عملیات مشترکی نیروی دریایی و نیروی زمینی، یک فروند ناو آب ـ خاکی تنب، تانک‌های T-۷۲ و نفربر‌های BMP-۲ را برای اجرای عملیات بیچینگ یا تصرف سرپل از دریا به ساحل دشمن منتقل کرد.

در این عملیات، ناو آب ـ خاکی، تنب به حدی خود را به نزدیکی ساحل رساند که بتواند با گشودن درب سه تکه خود، تجهیزات زرهی را در ساحل پیاده کند.

پس از اجرای موفق این عملیات، سردار سرلشکر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص)، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از معاونان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) و ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در جمع نیرو‌های مشارکت کننده در این عملیات از تلاش آنان قدردانی کردند.

جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در منطقه خلیج فارس ناوگان نیروبر سنگین با قابلیت جابجایی ادوات زرهی دارد.

ابتکار عملیات بیچینگ در تاخت آب ـ خاکی متعلق به ایرانی‌ها در ادوار گذشته است و سایر کشور‌ها این عملیات را از ایرانی‌ها فرا گرفته‌اند که در سراسر جهان با استفاده از تجهیزات به روز انجام می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار