در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی ۹۹ مصوبه برای شتاب بخشیدن به روند توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان پیرانشهر به تصویب رسید.

در پایان سفر شهرستانی استاندار آذربایجان غربی به شهرستان پیرانشهر جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی برگزار شد و ضمن آن  ۹۹ مصوبه برای شتاب بخشیدن به روند توسعه این شهرستان به تصویب رسید.

در این جلسه هفت ساعته ۹۹ مصوبه شامل ۷۸ مصوبه عمرانی و ۲۱ مصوبه اقتصادی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان پیرانشهر به تصویب رسید.

استاندار آذربایجان‌غربی در پیرانشهر با اشاره به اهداف سفر‌های شهرستانی و حضور در بین مردم و شنیدن مطالبات آنان گفت: در اجرای برنامه‌ها، مطالبات مردم در اولویت کاری مدیران استان قرار می‌گیرد.

محمدصادق معتمدیان،گفت: یکی دیگر از اهداف سفر‌های شهرستانی، توجه به مطالبات و درخواست‌های مردمی است و با توجه به منابع محدود استان، این مطالبات و درخواست‌های مردمی باید اولویت بندی شود.

وی افزود: در طی این سفر هر کدام از مدیران کل با حضور در این مناطق باید علاوه بر مشکلات و نیاز‌های هر منطقه، مطالبات مردم و نخبگان در جلسات هم‌اندیشی را پیگیری کنند و از روی آن‌ها برای ارتقای شاخص‌های توسعه گام بردارند.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: برای ارتقای شاخص‌های توسعه همه جانبه باید برنامه ریزی و تصمیم گیری برای مناطق مختلف بر اساس نیاز‌ها باشد و تنها در مرکز و پشت در‌های بسته در خصوص مسایل مهم این مناطق تصمیم گیری نشود.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: عشایر و مرزنشینان این منطقه به عنوان نیروی مولد بخشی از نیاز‌های جامعه را تامین می‌کنند و از طرفی دیگر در کنار نیرو‌های نظامی و انتظامی در برقراری امنیت و آرامش در این منطقه نقش مهمی دارند.

معتمدیان با اشاره به خدمات دولت در منطقه بادین‌آباد پیران افزود: علاوه بر تامین جاده و امکانات دیگر در این منطقه، برای احداث ایستگاه پمپاژ آب میلیارد‌ها تومان هزینه شده و با بهره برداری از آن یک هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه از دیم به آبی تبدیل می‌شود.

وی اضافه کرد: این امر می‌تواند بخش کشاورزی این منطقه را متحول سازد و علاوه بر اشتغال بر درآمد کشاورزان و بهره برداران بیافزاید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.