آغاز بهره برداری از ۳ طرح صنعتی و عملیات ساخت یک ناحیه صنعتی در هرمزگان

۳ طرح صنعتی در هرمزگان به بهره برداری رسید و عملیات ساخت یک ناحیه صنعتی آغاز شد.

با حضور علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مرحله دوم شهرک صنعتی تیرور به مساحت ۵۸ هکتار به بهره برداری رسید.

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: شهرک صنعتی تیرور در زمینی به مساحت ۱۶۵ هکتار است که تا کنون ۱۰۰ هکتار از آن با فعالیت ۱۵ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده است.

امیر امیرزاد گفت: اکنون بیش از ۴۰۰ نفر در این شهرک مشغول به کار هستند.

او گفت: عملیات ساخت ناحیه صنعتی شهر فین به مساحت ۲۸ هکتار و امکان استقرار ۸۶ واحد صنعتی نیز آغاز شد.

او با اشاره به اینکه این طرح از مصوبات سفر رییس جمهور به هرمزگان بود افزود: با بهره برداری از این ناحیه صنعتی در ۹ ماه آینده و استقرار واحد‌های صنعتی در آن، برای بیش از هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: همچنین نمایشگاه دائمی محصولات شهرک‌های صنعتی هرمزگان با ۳۸۰ محصول از ۷۰ شرکت در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار هرمزگان افتتاح شد.

امیر امیرزاد گفت: ۵ سوله کارگاهی هم برای استفاده شرکت‌های دانش بنیان به مساحت هزار و ۲۵۴ مترمربع به بهره برداری رسید.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در این مراسم گفت:سفر‌های استانی رئیس جمهور تحول در زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی را به دنبال داشت.

علی رسولیان گفت: رئیس جمهور در ۲۷ سفر استانی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به بهبود زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اختصاص داد.

او گفت: از ابتدای سال تاکنون نیز، دولت ۶۰ هزار میلیارد ریال برای زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی هزینه کرده است که تا پایان سال به ۹۰ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

رسولیان گفت: نگاه دولت به افزایش تولید برای رسیدن به رفاه و توسعه معطوف شده است و در این زمینه توسعه متوازن در کانون توجه است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته بیشتر اعتبارات در شهر‌های بزرگ هزینه شد که اکنون ساکنان شهر‌های بزرگ از تبعات منفی آن‌ها آزار می‌بینند و هم فرصت توسعه از مناطق محروم و کوچک گرفته شد.

علی رسولیان گفت: این نگاه در دولت سیزدهم تغییر کرده است و علاوه بر راه اندازی شهرک‌های صنعتی در مناطق محروم، ۶۵۰ کارگاه کوچک نیز از ابتدای امسال تاکنون در مناطق مختلف کشور راه اندازی شد.

استاندار هرمزگان نیز، فین را سرزمین فرصت‌ها معرفی کرد و گفت: معادن سنگ آهن هماتیتی این منطقه پشتوانه‌های قابل اطمینان برای تولید فولاد کشور است.

مهدی دوستی گفت: دولت و مسیولان استان برنامه‌های زیادی برای محرومیت زدایی و توسعه متوازن داریم و در این راستا ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه در دهه فجر امسال افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

او با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی فین گفت: این طرح و راه اندازی صنایع تبدیلی موجب جلوگیری از خروج مواد معدنی خام از استان خواهد شد.

دوستی گفت: شهرت فین به عنوان باغشهر، بهترین فرصت برای توسعه گردشگری این منطقه است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: