دوره‌های مهارتی برای دانشجویان و مدرسان افغانستانی برگزار می‌شود

دانشگاه فنی و حرفه‌ای از جذب دانشجو و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی برای دانشجویان و مدرسان افغانستان خبر داد.

به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، فرج الله طالبی، مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دو تن از رؤسای دانشگاه‌های خصوصی  افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در دیدار با محمد رسول حسینی، رئیس مؤسسه مطالعات عالی میوند افغانستان و عبدالقدیر راهب‌دوست، رئیس دانشگاه آشنا، ضمن معرفی ظرفیت‌های علمی، آموزشی و تجهیزاتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان تنها دانشگاه متولی آموزش فنی و حرفه‌ای در تربیت دانشجو و نیروی ماهر در کشور، بر اهمیت آموزش‌های مهارتی در جهان برای تربیت نیروهای متخصص بازار کار و نیز تداوم همکاری‌های بین دانشگاهی، به‌ویژه برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت به‌منظور تربیت افراد متخصص و ماهر در حوزه‌های مورد نیاز کشور افغانستان و جذب دانشجوی شهریه‌پرداز برای تحصیل در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تأکید کرد.

در ادامه مذاکرات، موضوع انعقاد یادداشت تفاهم با دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ضمن تدوین برنامه‌های اجرایی همکاری‌های آتی در زمینه جذب دانشجوی شهریه‌پرداز و تربیت نیروی انسانی ماهر، با توجه به نیازهای آن کشور به ویژه تربیت نیروی انسانی ماهر مورد نیاز بازار کار افغانستان مورد تأکید قرار گرفت.

طرف افغانستانی ضمن اعلام نیاز کشور افغانستان به نیروهای متخصص کار، بر ضرورت همکاری در زمینه آموزش‌های مهارتی تأکید و استقبال خود را برای همکاری با دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای اعلام کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر