پایانه رازی خوی آماده بهره برداری رسمی

فرماندار شهرستان خوی گفت: پایانه مرزی رازی، به زودی با حضور مقامات ارشد دو کشور ایران و ترکیه به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان خوی در مراسم معارفه مدیر جدید پایانه رازی خوی گفت: پایانه رازی خوی از جمله طرح‌های زیر بنایی و ملی در توسعه پایانه‌های مرزی پایانه رازی خوی آماده بهره برداری رسمی کشور است که با هدف توسعه ترانزیت و صادرات کالا و تردد مسافر مطابق با آخرین استاندارد‌های جهانی در مرز ایران و ترکیه احداث شده و با آغاز فعالیت آزمایشی آماده بهره برداری رسمی شده است.  

کاظمی افزود:  این پایانه در ۱۳ هکتار زمین و با ۹ هزار مترمربع زیر نا در دو بخش تجاری و مسافری احداث شده است و به زودی با حضور مقامات ارشد دو کشور ایران و ترکیه بطور رسمی به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به مراحل پایانی محوطه سازی این پایانه هم افزود: برای ساخت این پایانه مجهز بیش از ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.  

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هم در این مراسم گفت: پایانه رازی بعلت نزدیکی به استان وان ترکیه و استقبال طرف ترک از ساخت این پایانه به یکی از مهمترین پایانه‌های مرزی کشور در تردد مسافر و ترانزیت کالا بدل می‌شود.

اکبرپور اضافه کرد: در ۹ ماه گذشته امسال ۲ میلیون و ۶۰۰ هزر نفر از ۵ پایانه فعال استان تردد کرده اند که پایانه رازی با ۹۵۰ هزار نفر رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده است.  

پایانه رازی خوی با قرار گرفتن در مسیر کریدور‌های اصلی تردد داخلی و خارجی، گذرگاه مهم اقتصادی و تجاری ایران و منطقه است و بدنبال توافق ایران و ترکیه برای ارتقای مبادلات تجاری دو طرف تاسقف ۳۰ میلیارد دلار قطعا این پایانه نقش مهمی را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

در این مراسم رضا پور سحاب به عنوان مدیر جدید پایانه رازی خوی معرفی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.