برگزاری کلاس‌های توانمند سازی و کشف استعداد در مرکز «باغچه حواس» باب الرضای تهران

سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۵ گفت: کلاس‌های آموزشی متنوع هنری با هدف توانمند سازی و کشف استعداد کودکان روشندل، در مرکز «باغچه حواس» منطقه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، مهدی اسمعیلی با اشاره به اینکه این مرکز از اسفند ۹۶ به دلیل تراکم سکونت روشندلان در این منطقه آغاز به کار کرده است، افزود: هم اکنون ۱۱۰ کودک و نوجوان کم بینا و نابینا مطلق ۳ سال به بالا از خدمات آموزشی، درمانی، فراغتی و مشاروره این مرکز بهره‌مند هستند.

او با اشاره به اینکه بیش از ۱۳ مربی و داوطلب در طول هفته داوطلبانه به باغچه حواس می‌آیند، افزود: مرکز تفریحی، فراغتی و مهارت آموزی نابینایان و کم بینایان "باغچه حواس" به کمک مربیان داوطلب و سازمان‌های مردم نهاد در جهت ارتقای توانایی‌های کودکان کم بینا و نابینا گام‌های بلندی را برداشته است.

اسمعیلی به تشریح کلاس‌های این مرکز پرداخت و گفت: در این مرکز کلاس‌های موسیقی ارگ، پیانو، بلز، گیتار، تمبک و دف، کامپیوتر به صورت صوتی، گفتار درمان، زبان، خط بریل، کار با دستگاه پرکینز، قلاب بافی، خمیر بازی، اصول اولیه برای کودکان نابینا و کم بینا، جهت یابی، مهارت‌های زندگی، مشاوره فردی، آشپزی و شیرینی پزی از جمله این کلاس هاست.

سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه اضافه کرد: در این مجموعه، امکاناتی نظیر اتاق حواس شامل موسیقی و آواز، نور و سایه، عطر و بو، قصه و کتابخوانی، تئاتر، تحرک و جهت یابی، بازی و ورزش در فضای باز، اتاق اسباب بازی، ساخت و تجسم، لمس علم، آموزش مهارت‌های فردی و خدمات مشاوره‌ای طراحی و ایجاد شده است تا این دسته از شهروندان بتوانند مهارت‌های فردی و اجتماعی شان را بالا ببرند.

برپایه این گزارش؛ علاقه‌مندان برای بهره مندی از این کلاس‌ها می‌تواند همه روزه از شنبه الی چهارشنبه ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ به همراه یکی از اعضای درجه یک خانواده (پدر یا مادر) به مرکز باغچه حواس واقع در افسریه بین ۱۵ متری سوم و چهارم، خیابان ۲۱ سوری، جنب بوستان فرهاد، پلاک ۷.۱  مراجعه و یا برای کسب اطلات بیشتر با شماره ۳۳۶۵۶۳۶۲  تماس حاصل کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر