رتبه نخست کهگیلویه و بویراحمد در تحقق طرح جهش تولید در دیمزار‌ها

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تحقق اجرای جهش تولید در ۶۷ هزار هکتار از دیمزارها، این استان رتبه نخست کشوری در این زمینه را کسب کرد.

سید علی معتمدی‌پور اظهار کرد: در دومین سال اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای کهگیلویه و بویراحمد، تعهد استان ۶۰ هزار هکتار بود که ۲ برابر میزان پارسال است که در نهایت با ثبت بیش از ۶۷ هزارهکتار و تعداد ۱۳ هزار و  ۸۳۸ قرارداد منعقد شده، برنامه ابلاغی وزارتخانه تحقق یافته و موفق به کسب رتبه نخست در اجرای این طرح مهم در کشور شده است.

او افزود: بر اجرای این طرح و پیشرفت لحظه ای آن نظارت کامل صورت گرفت و آموزش و فرهنگ سازی کارشناسان این سازمان منجر به اشتیاق کشاورزان و افزایش سطح تعهد استان شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد هدف از اجرای این طرح را ارتقای بهره وری و پشتیبانی از تولید عنوان کرد.

معتمدی پور حصول این نتیجه را دستاورد تلاش های شبانه روزی گروه مدیریتی و کارشناسان این سازمان به خصوص کارشناسان پهنه در کنار هم دانست.

او گفت: مجموعه کارشناسان جهاد کشاورزی حتی در روزهای تعطیل هم دست از کار نکشیده و برای تحقق هدف اقتدار و امنیت غذایی کشور تلاش کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: پایش سطوحی که در طرح جهش تولید دیمزارها ثبت شده تا پایان مرحله برداشت همچنان ادامه خواهد داشت.

طرح جهش تولید در دیمزارهای کهگیلویه و بویراحمد برای محصولاتی چون گندم، جو،کلزا،علوفه،نخود و گلرنگ اجرا شده است.

سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار تن محصول معادل نیمی از کل تولیدات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بیش از ۱۳۲ هزار و ۵۱۱ هکتار مزرعه این استان کشت و تولید می شود که ۱۳۰ هزار تن از این میزان گندم است.

حدود ۹۰ هزار هکتار از ۱۳۳ هزار هکتار زمین زراعی کهگیلویه و بویراحمد دیم و بقیه آبی است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: