برنامه ریزی برای احیاء و مرمت سرای تاریخی همدانی‌ها

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای احیاء و مرمت سرای تاریخی همدانی‌ها واقع در بازار سنتی شهر کرمانشاه خبر داد.

محمدرضا سهیلی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت : برای احیای سرای تاریخی همدانی‌ها در بافت تاریخی شهر کرمانشاه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.

وی احیاء بافت ارزشمند تاریخی شهر کرمانشاه را یکی از اولویت‌های این اداره کل خواند و افزود: در بافت تاریخی شهر کرمانشاه سرا‌های قدیمی متعددی وجود دارد که نیازمند مرمت و بازسازی هستند تا با کاربری مناسب رونق گذشته را به دست آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: یکی دیگر از نکات مثبت احیاء بافت تاریخی توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی است که معماری یکی از جلوه‌های مهم آن است.

وی گفت: قرار گرفتن سرای همدانی‌ها در کنار مجموعه تکیه بیگلربیگی و چند اقامتگاه سنتی، می‌تواند باعث رونق محله فیض آباد و تشویق مردم برای احیای بنا‌های ارزشمند این محدوده شود.

سهیلی افزود: اقتصادی شدن این محلات و بالا رفتن ارزش افزوده آن‌ها قطعا به جریان یافتن زندگی در بافت تاریخی شهر کرمانشاه کمک می‌کند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه سامان‌دهی و احیاء سرای همدانی‌ها شروع شده و امسال در یکی از جبهه‌های این مجموعه کار مرمت و بازسازی سقف و تعویض درب‌ها انجام می‌شود .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر