پایان عملیات نصب حفاظ‌های پل خواجوی اصفهان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت:عملیات نصب حفاظ‌های پل خواجوی اصفهان در مدت نزدیک به سه ماه و با هزینه‌ای بالغ‌بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به پایان رسید.

علیرضا ایزدی گفت: پل تاریخی خواجو به‌صورت سه طبقه و در محور شرق شهر تاریخی اصفهان و در عصر صفوی بنا شده و محور چهارباغ خواجو که بعد‌ها در عصر قاجار بناشده را به جنوب اصفهان متصل می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه در دو سمت عرضه این پل تاریخی رواق‌های سرپوشیده‌ای وجود داشت و در طی سال‌های گذشته تنی چند از شهروندان و گردشگران از فراز این رواق‌ها به طبقات پایین سقوط کرده بودند، همزمان با سفر وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به اصفهان که همزمان با بیست و پنجمین سفر استانی هیئت دولت به استان انجام شد، بنا به دستور مهندس ضرغامی مقرر شد تا عملیات نصب حفاظ بر روی رواق‌های طبقه فوقانی این پل تاریخی و همچنین عمارت‌های بخش ابتدا و انتهایی این پل تاریخی انجام شود.

او افزود: عملیات نصب حفاظ پس از تایید طرح در شورای فنی اداره‌کل و با نظارت کارشناسان ارشد دفتر فنی اداره‌کل به‌نحوی‌که کمترین تخریب را در بنا داشته باشد و به حفظ منظر بنا نیز بینجامد در مدت نزدیک به سه ماه و با هزینه‌ای بالغ‌بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به پایان رسید.

ایزدی تصریح کرد: حفظ منظر بنا، بازگشت‌پذیری طرح در کوتاه‌ترین زمان ممکن، استحکام و مقاومت بالای مصالح حفاظ‌ها و همچنین اجرای آسان ازجمله ویژگی‌های جان‌پناه‌های پل تاریخی خواجو است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: