رونمایی از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران

در چهارمین نشست شورای انطباق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران رونمایی شد.

سید وحید حسینی در چهارمین نشست شورای انطباق دانشگاه با تبریک هفته گرامیداشت مقام مادر و زن گفت: حجب و حیای بانوان ایجاب می‌کند که در مراکز درمانی برای آنان محیطی امن و آرام فراهم باشد و همه در مجموعه سلامت وظیفه دارند این موضوع را با دقت پیگیری کنند.

او با اشاره به وقایع چند ماه گذشته در کشور و هجمه‌های فرهنگی گسترده دشمنان تاکید کرد: موضوع ارزش زن و اهمیت حجاب، امری دینی و مقدس است که باید با آرامش برای نسل جوان جامعه توضیح داده شود؛ رعایت قوانین و مقررات وظیفه‌ای همگانی برای تمام مجموعه سلامت و مراجعان است و باید عمل به این قوانین به شکل دقیق و مناسب انجام شود.

او همچنین تهیه و تدوین کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران با مشارکت و همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دفتر امور انطباق و موازین شرعی دانشگاه را اقدامی پسندیده در راستای رعایت حریم بیماران و احکام دینی و شرعی برشمرد.

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در آیین رونمایی از کتاب «احکام پزشکی بیماران» گفت: برای تهیه و تدوین این کتاب که برگرفته از پرسش‌های بیماران در زمینه مسایل و احکام پزشکی است، ۴۵۰ نفر ساعت کار صرف شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدوی با بیان اینکه تصحیح مطالب کتاب حدود سه ماه به طول انجامیده است، مهمترین ویژگی این کتاب را پاسخگویی به پرسش‌های بیماران در زمینه مسایل شرعی در دوره بیماری و بستری در مراکز درمانی عنوان کرد که از سوی مبلغان و مبلغات با حضور در بیمارستان‌ها انجام شده است.

او تاکید کرد: کتاب‌های مشابهی در گذشته در محیط‌های حوزوی تهیه شده است، اما کتاب احکام پزشکی بیماران برای نخستین بار در محیطی دانشگاهی تهیه شده و در گردآوری این کتاب تلاش شده به گونه‌ای باشد که بتوانیم آن را برای استفاده در سایر دانشگاه‌های کشور نیز ارسال کنیم.

ارائه گزارش اقدامات انجام شده در واحد‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه اجرای طرح انطباق و بررسی شرح وظایف مسوولان و رابطان انطباق در مراکز درمانی، از دیگر محور‌های چهارمین نشست شورای انطباق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: